Skocz do zawartości

montaż kamerki cofania - demontaz podswietlenia tablicy


czyczy

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialem wymienic jedno podswietlenie tylnej tablicy rej na takie z kamerką.

Jakiegoś sposobu na rozbiórkę tego szukam i szukam - i znaleźć nie mogę nawet na YT.


2 razy już próbowalem bez powodzenia - nie udło mi się odnaleźć łatwy sposob na demontaz plastikowej listwy na klapie bagaznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jesteś już blisko. Musisz zdjąć plastikową blendę z klapy a z blendy wyjąć całą listwę oświetlenia. Było o tym.

Dokładnie o demontaż tej blendy mi chodzi, szukałem i wiele nie znalazłem...

Jeśli znasz coś użytecznego, podesłałbts?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blenda jest na spinkach, więc wystarczy ją pociągnąć lub zdjąć osłonę klapy wewnątrz i ją wypchnąć. Nie wiem jak wyglądają te kamerki ale mam wrażenie ze jej nie zamontujesz. Listwa oświetlenia jest nie rozbieralna możesz wyjąc samo szkiełko (do tego nie trzeba zdejmować blendy).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Blenda jest na spinkach, więc wystarczy ją pociągnąć lub zdjąć osłonę klapy wewnątrz i ją wypchnąć. Nie wiem jak wyglądają te kamerki ale mam wrażenie ze jej nie zamontujesz. Listwa oświetlenia jest nie rozbieralna możesz wyjąc samo szkiełko (do tego nie trzeba zdejmować blendy).

 

Oo, właśnie naczytałem się tematów o wymianie przycisku / płytki z przyciskiem otwierania klapy i liczyłem że będę miał tam łatwy dostęp.


Sugerujecie więc szukać innego miejsca na montaż kamerki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ją zamontował na spoiler (lotkę klapy) o ile będzie coś widoczne z kamerki w tym miejscu.

To traktuje jako ostateczność - bo ona jest troche 'wcięta' względem płasczcyzny klapy i zderzaka.

Poza tym mocno widoczna w tym miejscu. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozwiązałem to tak.

Listwę rozbierałem bo nie działał już przycisk otwierania.Podczas wymiany przycisku wylutowałem piny do żarówki, a przylutowałem kabelki do zasilania lampki w kamerze, po tym zabiegu kamera spokojnie zmieściła się w miejsce lampki. (kamere mam z wbudowaną lamka do podswietlania tablicy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozwiązałem to tak.

Listwę rozbierałem bo nie działał już przycisk otwierania.Podczas wymiany przycisku wylutowałem piny do żarówki, a przylutowałem kabelki do zasilania lampki w kamerze, po tym zabiegu kamera spokojnie zmieściła się w miejsce lampki. (kamere mam z wbudowaną lamka do podswietlania tablicy)

 

Byłbyś w stanie napisać w jaki sposób rozbierałeś listwę?


Chciałem zdjąć całą blendę po zdjęciu plastikowej osłony klapy (od wewn.) ale wydawało mi się, że oprócz 2-4 spinek coś jeszcze ją blokuje.

Może wzorowałeś się na jakimś tutorialu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wzorowalem sie na niczym poprostu dzialalem. Blenda jest na zatrzaskach i chyba na 2 srubach od przodu (ale mogę sie mylic robilem to juz jakis czas temu) co nie zmienia faktu ze mocno trzeba ja szarpnac zeby wyszla. Listwe rozcialem na zgrzewie multiszlifierka po zabiegu skleilem i wszystko dziala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.