Skocz do zawartości

Przekładka zmieniarki - nie działa


barni

Rekomendowane odpowiedzi

Parę dni temu wymontowałem moją fabryczną (i dotychczas działającą) zmieniarkę - zaciął się magazynek. Magazynek odblokowałem, jednak zmieniarka spadła nieszczęśliwie z dużej wysokości i po zmieniarce...

Zamówiłem inną, używaną - wg realoem może być stosowana jako zamiennik wstecz. (e90 318i 2006 r.)


Fabryczna miała nr: 6986077

Ta nowa: 9133083


Podłączyłem nową zmieniarkę - kabel optyczny świecił na czerwono, więc wygląda na to, że prąd jest. Bezpiecznik też sprawny - sprawdziłem. Niestety zmieniarka nie daje oznak życia, tak, jakby nie było w niej prądu - nie reaguje na przycisk, nie słychać żeby próbowała np. wysunąć zacięty magazynek jak poprzednia.


Brak mi już pomysłów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłeś używaną to może nie dział ? sam z siebie :)

 

No jest to koncepcja - ale ostatnia jaką mam. Zastanawiam się, co mogłoby się tam zepsuć. Nie nosi śladów rozkręcania. Rozkładałem poprzednią zmieniarkę i w środku nie ma zbyt skomplikowanych mechanizmów, poza drukowaną płytą z tyłu.

Dlatego szukam jeszcze innych możliwości, żeby nie kupić kolejnej, która też nie zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj może do jakiegoś dziadka elektronika. Powinieneś znaleźć zakład naprawy telewizorów gdzieś :) mi ostatnio naprawiali jakiś programator z pralki nienaprawialny. powiedział że nic nie obiecuje potem się okazała pierdoła i wyszło 50 zł a nie 650 zł :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj może do jakiegoś dziadka elektronika. Powinieneś znaleźć zakład naprawy telewizorów gdzieś :) mi ostatnio naprawiali jakiś programator z pralki nienaprawialny. powiedział że nic nie obiecuje potem się okazała pierdoła i wyszło 50 zł a nie 650 zł :P

 

Tak zrobię, chyba, że ktoś jeszcze podrzuci pomysł, bo może coś oczywistego przeoczyłem. Jeżeli nie, to od tego zacznę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.