Skocz do zawartości

Zmiana CCC- CIC,NBT,Android. a jakość audio


Iras811

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Posiadam navi CCC profesional z audio indywidual. Jeśli z jakości audio jestem bardzo zadowolony to z wyglądu navi nie bardzo i przedewszystkim braku możliwości słuchania muzyki z telefonu ( spotify, TIDAL). Szukałem opinii na różnych forach ale ciężko znaleść porównania wszystkich systemów w jednym wątku. Mam parę koncepcji tylko którą wybrać.

1. Zostawić CCC i dołączyć Dension Gateway 500S tylko jak z jakością muzyki po bluetooth. Stary wygląd navi wyświetlacza.

2. Zmieniać na CIC co pomoże tylko w kwestii wizualnych z audio bez zmian jak do tej pory.

3. NBT, NBT EVO dużo nowocześniej tylko jak z instalacją. Wystarczy do podłączenia p&p adapter polskiej firmy. Czy pasuje wyświetlacz z f30 i navi z f30/f10 . To z navi wychodzi dźwięk np. L7, Harman, czy cały system montowany jest w bagażniku razem ze wzmacniaczem. Jest jeszcze navi z naklejką Dolby Harman wiec chyba tam jest nadawany dźwięk.

4 Android i dokupienie do niego DAĆ dla polepszenia audio z tel.

Z góry sorry jeśli napisałem niezrozumiałe ale już sam się w tym wszystkim pogubiłem.

Proszę o opinie osób mających styczność z systemami lub którzy sami to przerabiali.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jestes audiofilem to nbt lub densiona 500s. CCC to epoka kamienia lupanego. CIC spoko ale w dzisiejszych czasach nadal oferuje zbyt mało. NBT to koszty ale jesli nie przeszkadzają to bier.


Sam mam CCC plus idrive z CIC a na to jeszcze Android. No i jeszcze w tym wszystkim wpiety Dension 500s. Dension to cyfrowa zmieniarka więc jakosc dzwieku bdb zarowno z USB jak i BT. Android gubi na moje oko z 20% jakości audio przez sposób przesylania sygnalu (aux). Jednak i tak jest to zadowalająca jakość. Najlepiej posłuchaj u kogos.


Od siebie mimo wszystko polecam Androida. Nowoczesność... duzo możliwości rozbudowy... zaawansowane funkcje.

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie zeby android wysyłał muzyke po BT do densiona i on dalej na system audio ?


Narazie z tego co kombinowalem to android paruje sie tylko z telefonami. Z ELM327 po BT nie chciał sie łaczyc (kupilem potem obd po wi fi zeby miec cos do komunikacji) a takze z GPS po BT tez nie chcial sie parowac.


No ale tak jak mowie.... audio z androida jest gorsze ale naprawde jest to nie wielka roznica jak dla mnie. Mam HIFI Profesional i całość naprawde daje rade.

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie planuje zmienić głośniki na Audio System X200BMW+EVO +R110.4 4x200WRMS https://allegro.pl/oferta/audio-system-x200bmw-evo-f10-f30-r110-4-4x200wrms-6983904219. I także je wiem czy wybrać do tego zmieniarkę cyfrową, czy pchać się w Androida. Najbardziej martwi mnie ten spadek jakości dźwięku po Aux.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc widzę dwa wyjścia

1- Android + Dension 500s.

2- NBT

CIC-em nie będę zaprzątał sobie już głowy bo to minimalny przeskok. Jeśli chodzi o koszta to z tego co obserwuje są porównywalne ok 5 tyś. Tylko jeśli chodzi o jakość audio to w przypadku 1 odpowiedzialny jest Dension. A jak to wyglada w przypadku NBT? Dźwięk jest nadawany z navi bo widzę ze są z napisami harman dolby czy dalej mam w aucie jakiś procesor dźwięku. Bo dźwięk to nie tylko głośniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie planuje zmienić głośniki na Audio System X200BMW+EVO +R110.4 4x200WRMS https://allegro.pl/oferta/audio-system-x200bmw-evo-f10-f30-r110-4-4x200wrms-6983904219. I także je wiem czy wybrać do tego zmieniarkę cyfrową, czy pchać się w Androida. Najbardziej martwi mnie ten spadek jakości dźwięku po Aux.

 

taniej wyjdzie udimension + sony 4x jak u mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Małysz dołożył Evo i teraz ma problem z telefonowaniem w połączeniu z L7

Ma zamiar zmieniać wzmacniacz na ten z fxx

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.