Skocz do zawartości

Android nawigacja jakość dźwięku


miojamo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


Przymierzam się do kupna stacji:

https://pl.aliexpress.com/item/32848513348.html


Z tego co wiem to wszystkie funkcje z BMW działają przez CAN włącznie ze sterowaniem z kierownicy.


Słyszałem że jakość dźwięku nie jest najlepsza mimo głośników hi-fi więc myśle żeby dołożyć DAC


Moje pytanie to:

1. Gdzię się wpina DAC'a

2. Czy trzeba ominąć wyjście ze stacji głównej i podpiąć wszystko pod DAC? Czy DAC tylko wzmacnia sygnał pomiędzy?

3. Jeśli tak (2) to potrzebne są jakieś przejściówki?

4. Nie podpinając DAC jakość będzie OK?


Sygnał idzie ze spotify Premium lepszego nie można w zasadzie uzyskać.


Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grzegorz914


Pytanie czy wypuszczając DAC z USB stacjo android jak potem łączysz ze stacją bazową? to jest zwykły kabel analogowy?


czyt ten dsp będzie OK?

https://www.aliexpress.com/item/32968680371.html?storeId=4037016&spm=2114.12010612.8148356.3.25e2242db8EelA

 

Używam androidowej stacji od 2 ,5 roku. Najpierw 4.2 teraz od ponad roku 4.4.4.

Wrażenia opisuje na wersji obecnej - 4.4.4

Dźwięk jest dla mnie (HIFI w aucie) nieakceptowalny na całej linii, dla mnie brzmi gorzej niż FM.

Zakup w większej firmie z niby gwarancją też jest pozbawiony sensu (moim zdaniem). Bo po pierwsze za 2 lata będzie nowy model i wyższe parametry, po drugie czekanie na te wszystkie niby-poprawki które wyjdą już "za chwilę" jest pozbawiony sensu. Za 2 lata w cenie pierwszego urządzenia z "renomowanej firmy" będziesz miał kolejne, nowiutkie, o którym się teraz fizjologom nie śni... Będziesz się musiał przyzwyczaić do drobnych bugów czy wad (jak na przekłada braku możliwości manualnej korekcji jasności ekranu, błędami czy muleniem jeśli nie pojawi się od razu połączenie internetowe, okresowy NO SIGNAL na ekranie który zdarzył mi się chyba ze 2 razy przez ten rok.

U mnie jest tylko 1Gb ramu więc odpalanie na raz spotify, yanosika i waze`a (nawigacja którą używam) powodowało na dłuższej trasie takie mulenie software`u że cała zabawa traciła sens.

Skończyło się na tym że yanosik idzie w autostarcie jak odpalam auta, waze jest skonfigurowany pod NAVI pod drive`m, spoitfy (a teraz TIDAL) grają z telefonu podłączonego na stałe kablem USB (uchwyt dedykowany). Ustawienie nawigacji powoduje, że przebija się ona przez muzykę na lewy głośnik (w ustawieniach navi można też wyciszyć dźwięk i wtedy nie truje gadaniem).

Generalnie urządzenie uważam za bardzo przydatne, lepsze niż oryginalne navi. Dźwięk z AUX masakra.

Mam kamerę 360 w aucie i kamerę cofania. Działa wszystko bez zarzutów. Pełna kompatybilność.

Na support bym nie liczył. Co sam znajdziesz to zrobisz. Reszta... kiedyś chińczyk naprawi (wszystko robi chińczyk).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśi bym kupił to właśnie tą 6 core i 4gb ram ta sie nie muli. Android 4.4 i 1 gb ram to jakieś nieporozumienie. Co do jakości dźwięku to właśnie wstawie DAC i powinno grać lepiej.

 

A nie prościej Ci kupić uchwyt dedykowany z gniazdem ładowania do Twojego telefonu żeby nie wpinać kabelka, podpiąć pod usb i mieć wyrąbane na kombinacje alpejskie i wydawanie kasy? Na upartego możesz nawet spotify`em sterować z androida w BMW a grać i tak będzie telefon (kwestia źródła dźwięku w aplikacji) - miałem tak ustawione przez jeden czy 2 dni i stwierdziłem, że najprostsze najlepsze i gram z telefonu.


PS 1,5 roku temu nie było innej opcji niż 4.4. Za półtora roku o 9,0 będzie nieporozumieniem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie lepiej :) bo nadal będzie sterowanie z telefonu, wybranie playlisty itp. Poza tym ten uchwyt pewnie oryginalny kosztuje podobnie.


Nie zgodze się że 6-core i 4gb to bedzie za malo, korzystałem z takiej stacji w poprzednim aucie i zapier..... chyba że wymyślą nawigacje z ray tracingiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie lepiej :) bo nadal będzie sterowanie z telefonu, wybranie playlisty itp. Poza tym ten uchwyt pewnie oryginalny kosztuje podobnie.


Nie zgodze się że 6-core i 4gb to bedzie za malo, korzystałem z takiej stacji w poprzednim aucie i zapier..... chyba że wymyślą nawigacje z ray tracingiem :D

 

No właśnie przecież Ci pisze że nie będzie sterowania z telefonu (znaczy też może być). Odpalasz spotify na telefonie i na androdzie. Na androidzie wybierasz listy, piosenki etc. Sprawdzone organoleptycznie. Odpal sobie spotify na komórce i jednoczenie na kompie - wyskoczy komunikat jakie urządzenie ma grać. A sterować wyborem możesz i komórką i kompem.


Tak samo w samochodzie. Spotify odpalone a telefonie i w androdzie. Telefon źródłem dźwięku - przez USB. Stacja android - wybór listy, piosenki i co tam chcesz. I wszystko gra z jakością CYFROWĄ od początku do końca a nie dławi się przez wynalazki. Dedykowany chwyt kosztował mnie chyba 300pln to iphona i nie dość, że widzę telefon cały czas to się jeszcze ładuje...


Wybór oczywiście Twój ;) Ja tylko pokazuje alternatywę bez kombinowania. Po miesiącu zachłyśnięcia się możliwościami i wymyślaniem zastosowań dla stacji stanęło na codzienności i funkcjonalności ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.