Skocz do zawartości

Dpf - usuwamy czy zostawiamy...?


Triczaj

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, usuwał ktoś z was DPfa i zastępował go dp u siebie w 518d / 520d ?

Jak to wygląda na wykresie z programem ?

Przy zdrowym silniku nie powinien puścić dymka, ale chciałbym zapytać "doświadczonych" takimi przeróbkami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Moja poprzednia nie miała dpf.

Nie było żadnego dymka. Program na 225 km około i śmiga.


Jedyne co to spaliny po ostrzejszej jeździe jak się zatrzymałem i np od razu podszedłem do bagażnika to gryzły w nos.

Oprócz tego byl nieco inny dźwięk ale na zewnętrz a nie w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie ale vw po aferze wlasnie zanizal moc by silnik spelnial normy

U mnie po wycieciu dpfa jest dymienie chocia nigdy go nie zaobserwowalem, ani jadacy za mna a jednak rory wygladaja jak w silniku benzynowym, sa okopcone od srodka

Inne spostrzezenia

Smierdzi na zwyklej ropie

Slychac turbine z tlumika

Turbina szybciej wstaje

Nie rosnie poziom oleju w silniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Nie polecam jazdy za takim z wyciętym DPF.

Jak już padają takie pytania o wycinanie DPF to oznacza ,iż dany model trafił pod strzechy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie plan jest taki, żeby dpfa zastąpić dp ale go zostawić "na półce"- przy sprzedaży wsadzić z powrotem lub dać wybór kupującemu, oczywiście komputerowo DPF off EGR off + program


Problem z Dpfem jaki mnie spotkał opisałem w temacie w linku poniżej, i zapewne jeszcze wróci... Auto ma prawie 200k przebiegu, a dpf był czyszczony pare tysięcy km temu...Pomimo tego dpf zaczął świrować.


https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=103&t=357537

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Wyciac dpf, zostawic kata i nie bedzie zadnego smrodu i spelni norme spalin. Szkoda nerwow na to dziadostwo

 

Smród niestety będzie.

Stać na konia, stać na owies!! Nie macie na eksploatację bmw kupcie coś tańszego w utrzymaniu, auta nie kupuje się dla zazdrości sąsiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idac tym tokiem myslenia diesle powinny byc zakazane, ogolnie silniki spalinowe, jesli cie niestac na elektryka to jezdzij rowerem, stac na samolot to stac na kary za emisje

wytniesz dpf to cie nie stac na wymiane, zalozysz lpg to cie nie stac na benzyne chociaz jestes eko

temat rzeka i to bardzo dluga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupuja bo teraz sa fki za pol darmo szczegolnie te ktore maja 500tys km na szafie skreconej na 200 tys km- wiec beda drutowac ile wlezie

niestety zeby sprzedac rozsadny egzemplarz za sensowne pieniadze to rzecz niemozliwa.mam nadzieje ze nowe prawo cios zmieni w mentalnosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
idac tym tokiem myslenia diesle powinny byc zakazane, ogolnie silniki spalinowe, jesli cie niestac na elektryka to jezdzij rowerem, stac na samolot to stac na kary za emisje

wytniesz dpf to cie nie stac na wymiane, zalozysz lpg to cie nie stac na benzyne chociaz jestes eko

temat rzeka i to bardzo dluga

 

Celuj w to na co Cie stać, zamiast drutować.

Temat zamykam, wycinanie DPF jest niedozwolone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.