Skocz do zawartości

[M54B30 e46] Co warto ogarnąć przy okazji regeneracji vanosa


adaml

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Nie ma takiej potrzeby, choć ja akurat u siebie to połączyłem. Po robocie trzeba uzupełnić stan, kilka setek pewnie będzie brakowało.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Zapytam jeszcze przy okazji

1. Czy są jakieś inne rzeczy, które warto zrobić przy okazji prac przy vanosie tzn. skoro mamy już wymontowany vanos, to może łatwiej teraz będzie coś dojrzeć, sprawdzić (może nawet coś w silniku, w cylindrach itp) lub nawet wymienić profilaktycznie?

2. Czy zwykły mechanik powinien sobie z tym poradzić tzn z de/montażem vanosa i z jego regeneracją, czy może lepiej zlecić mu sam montaż a regenerację zlecić np. MEHENKER?

3. Czy po regeneracji vanosa np. przez MEHENKER mechanik montujący vanos będzie musiał wykonać np. jakieś ustawianie, synchronizacje itp, czy może zostanie mu już tylko montaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

1. Sprawdzenie ustawienia rozrządu oraz wymiana uszczelki pokrywy zaworów i uszczelek śrub (15 szt.), oczywiście uszczelka pod vanos też nowa.

2. Zwykły mechanik to zbyt ogólne określenie, ale każdy kto nie robi na od...rdol powinien to ogarnąć, ważne aby skasować luz w tłokach.

3. Nie, jak rozrząd będzie ok. Wypadałoby skasować adaptacje po takim zabiegu.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kasowaniu jakiej adaptacji piszesz? To za pomocą komputera czy jakaś operacja mechaniczna?

Czy przy wyjętym vanosie można zajrzeć do silnika żeby sprawdzić np. stan tłoków, pieścieni czy cylindrów tzn. czy wyjęty vanos jakoś znacząco to ułatwia? Silnik mi zużywa 1l/1000km (valvoline 5w40), więc może warto by i ten temat od razu ogarnąć? A może vanos wymagający regeneracji może być przyczyną zużywania oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

1. Tak, komputer. Niektórzy łączą klemy :mrgreen: później jakieś problemy z poduszkami, skasuje się tylko zegarek i spalanie, ale jest :lol:

2. Nie, do tego trzeba zrzucić głowicę i miskę olejową. Wejdź do mojej galerii i zobaczysz pod koniec co wtedy widać.

3. Masz do wymiany pierścienie, pooglądaj kilka filmów, to taki niemały remont, nie ma nic wspólnego z vanosem. On nie ma wpływu na zużycie oleju, chyba, że leje się z spod niego i można łapać wiadrami :wink:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.