Skocz do zawartości

E83 3.0SD i nie tylko - dźwięk pracy silnika i EGR...


agentjanusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Szukam od dłuższego czasu wyjaśnienia dlaczego albo lepiej, przez co po odpaleniu auta na jałowych obrotach dokucza mu basowe tłuczenie, pufanie z okolic zdaje się filtra powietrza?

Filtr u mnie jest z przodu, wersja biturbo M57n2 286KM.


Zauważyłem że gdy zostawiłem autko na chodzie na około 5min następuje "cyk" i uf dolegliwość trapiące me uszy znika do jakiegoś następnego X zdarzenia/momentu. Zauważyć można że basowe tłuczenie jest do momentu wstępnego nagrzania motoru, co ewidentnie wskazuje na prace EGR, i to chyba poprawną. Każde przegazowanie jest w moment pozbawiane tego "podbicia" dźwiękowego.


Zauważyłem że przepustnica przeg EGR szaleje... Ciągle otwiera i zamyka na przemian. Tak chyba nie powinno być?


Czy mogę coś zrobić, żeby ten motor ładniej pracował? Nie ukrywam że wkurza mnie ten stan rzeczy... Drugie BMW, co prawda E53 z M57n 3.0d pracuje idealnie...


Drugie pytanko, czy ktoś ma podobną dolegliwość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wczoraj ogarnąłem temat.

Wymieniłem elektrozawór podcisnieniowy AGR i uspokoiła się praca przepustnicy, która wcześniej wariowala jakby ktoś zdejmowal i zakładał wężyk podciśnieniowy na EGR w bardzo szybkim tempie.


Teraz odpalam i ok 1 - 3 s. słychać/ widać chwilowa pracę przepustnicy, ale widać że jakoś się ustala całość i jest OK.


Zadowolony jestem że udało mnie się wytargac ten elektrozawory bez zdejmowania kolektora. Wyjmowalem tylko rurę bangetu. Choć ręce zdarlem i obilem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.