Skocz do zawartości

Downpipe


G0M3Z

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos montowal downpipe zamiast kata + strojenie i moze sie podzielic opinia?

Mam G30 530iXD chcialbym zmienic dzwiek bardziej na rasowy ktory nie buczy i nie jest uciazliwy w trasie ale ma pomruk. Nie chce byc slyszalny w calym miescie zalezy mi na niezbyt glosnym brzmieniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam downpipe Mg Motorsport bez kata (plus wydech m-performance)

Zmiana dzwięku jest bardzo duża przy takim zestawie. Dla mnie brzmi idealnie teraz (oczywiście jak na ten motor - 530i).

Z downpipe przejechałem już prawie 10 tys. km, w tym trasę 1400 km do Austrii i nikt ani razu nie narzekał. Nawet 5-letnie dziecko.


Zbieram się do nagrania filmiku jak to brzmi na parkingu, kilka osób już o to prosiło, tylko ciągle nie mam czasu. Ale może zrobię to dzisiaj.


Więc jest głośno, ale tak chciałem.

Jeżeli chcesz trochę ciszej to moim zdaniem masz jeszcze dwie opcje:

-wydech m-performance

-downpipe z katalizatorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno, do 2.5 tys. obrotów (po strojeniu) wydech jest cichy. Potem się uruchamia :)


Ciężko powiedzieć co dało większy efekt. Z samym wydechem m-performance było ok, ale trochę tak „sztucznie” moim zdaniem. Dźwięk był ok z tyłu, ale motor to wiadomo... natomiast po założeniu downpipe dźwięk jest bardziej „naturalny”.

Nie wiem czy dobrze to opisałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne ze nie ma nawet burbll nie mowiac juz o strzalach. Jak odpuszczasz haz strzela czasami?

 

Jak jadę na sport i odpuszczam gaz to strzela, albo przy zmianie biegów.


Ale zapewniam Cię, że już głośniej nie potrzeba. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tak by styklo zbyt glosny wydech meczy na dluzsza mete. Czy po wstawieniu rurki zauwazyles wiekszy swist turbo czy jest jak było wczesniej?

 

Moim zdaniem jest większy świst turbo, ale może to też być związane z programem. Nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie pytanie ;) czy swist slyszalny jest podczas przyspieszania/jazdy czy tylko na postoju przy gazowaniu? W F10 520D gwizdalo mi turbo nawet po regeneracji czego nie moglem dluzej wytrzymac i sprzedalem auto :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Chiptuning spokojnie Ci to ogarnie na naprawde dobrym poziomie downpipe bez kata noe jest potrzebny. Wymagany jest w sumie do tego aby gazy mogly uciekac przy duzych obciaze iach w sumie - zwiekeza moc malsymalna jaka moz a bezpiecznie uzhskac. No i oczywoscie nasila znacznie dzwiek wydechu i strzalow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.