Skocz do zawartości

Nie działająca navigacja CIC e92


zx9r1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam mały problem z nawigacja cic e92 z 2010r. Opcja Nawigacja jest na szaro i nie chcę się włączyć, wszystkie inne opcje w menu jak radio cd działają bez problemu. Nawigacja nie raz jak auto dużej stoi działa ale po chwili zrestartuję się wyskoczy czerwony ekran i już później znów nie działa. Działanie nawigacji jest naprawdę losowe, ale większość nie działa. auto było sprowadzone z FR i od samego początku się tak dzieję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wyjmij dysk twardy żeby Ci się nie resetował.

Moze za dwa tygodnie będę klonowa mój dysk to wrzucę na chomika.

Możesz kupić taki sam dysk. Ssd dużo nie daje ale jak chcesz to msata z konwerter msata->PCI


Klonowanie twojego dysku raczej nic nie da. Navi pewnie padła podczas aktualizacji i ma śmietnik w pamieci. Możesz jeszcze spróbować wgrać starsza wersję mapy

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij dysk twardy żeby Ci się nie resetował.

Moze za dwa tygodnie będę klonowa mój dysk to wrzucę na chomika.

Możesz kupić taki sam dysk. Ssd dużo nie daje ale jak chcesz to msata z konwerter msata->PCI


Klonowanie twojego dysku raczej nic nie da. Navi pewnie padła podczas aktualizacji i ma śmietnik w pamieci. Możesz jeszcze spróbować wgrać starsza wersję mapy

 

Udało Ci się uruchomić w CIC taki konwerter msata-ata ? Ja próbowałem 2szt. Jeden na kontrolerze 88SA8052-NNC2, drugi na JM20330 z dyskiem Kingston SMS200S3/120G i się nie przyjęło :cry2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wxww dobrze ze napisałes że na JM20330, bo taki mam ale jeszcze nie testowalem. W takim razie nie mam co próbować:)

Speed a moglbyś podać na jakim chipie jest twój. Ja mam dysk M.2. , więc ta kieszeń odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No z tego co tu koleżka pisze to na pewno ten kontroler JM nie da rady.

https://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=1426773

Może jakby znalazł na innym kontrolerze, ale widze że wszystkie są na JM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wxww dobrze ze napisałes że na JM20330, bo taki mam ale jeszcze nie testowalem. W takim razie nie mam co próbować:)

Speed a moglbyś podać na jakim chipie jest twój. Ja mam dysk M.2. , więc ta kieszeń odpada.

 

Jeden z moich adapterów wygląda prawie identycznie jak u speed1211, Ciekawe czy mają ten sam kontroler.

802376d0b8195636e44b9cb1f12c53bb_orig.jpg?1556986221

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ten powinien działać, bo to Marvell 88SA8052. Na tym działają. Jeśli o mnie chodzi to lipa, bo ten Marvell nie obsługuje M.2, tylko mSATA:(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko z tymi adapterami by założyć dysk SSD jednak zostanę chyba przy zwykłym HDD wymontowałem już ten z auta. Czy HDD musi mieć identyczne numery seryjne czy obojętnie jaka toshiba 80GB może być ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś się orientuję czy z taką przejściówka dysk ssd będzie działał ?? wiem że trzeba by było troszkę blaszkę trzymającą dysk przerobić ale w urządzeniu jest miejsce wiec myślę że nie było by problemu. Adapter IDE 44PIN SATA


lAo8Z.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie widziałem żeby ktoś robił upgrade z IDE na zwykły SATA. musiałbyś sam protestować, ale jak widać CIC jest bardzo wybredny co do dysków :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać adapter jest dostępny. Nie jest też potrzebne do przejściówki żadne dodatkowe napięcie, samo umieszczenie dysku z tą przejściówką nie powinno sprawić problemu ja spróbuję. Tylko nie mam danych by sklonować dysk a mój jest całkiem martwy. :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.