Skocz do zawartości

Głuche stuki przy wrzucania biegów


Dripoo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,


Posiadam E90 320d 2005r. Problem jaki mnie dręczy to dźwięk jaki dochodzi gdzieś z pod tylnej kanapy. Objawia się biciem lub jak też można określić głuchym stłumionym stukiem podczas wciskania wstecznego, pierwszego, drugiego oraz trzeciego biegu. Wygląda to tak: wciskam sprzęgło, podczas wciśnięcia któregoś ze wcześniej wymienionych biegów słychać ten stuk, gdy ciągle na tym wciśniętym sprzęgle wyjmuje bieg i próbuje wrzucić go po raz drugi lub inny bieg dźwięku nie ma. Gdy kolejny raz wciskam sprzęgło występuje ponownie, czyli tylko raz na jednorazowym wciśnięciu sprzęgła da się go przyłapać. Dźwięk jest dużo bardziej odczuwalny gdy szybciej i mocniej próbuję wrzucić bieg. Czy ktoś miał taki problem lub potrafi poradzić co powinienem sprawdzić lub wymienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zdjąłem osłony by zobaczyć jak to wszystko wygląda. Krzyżaki, gumowe łączniki, podpora jak i łożysko podpory wyglądają w porządku. Występuje luz na całym wale, okolo centymetra może półtora. W momencie wciskania biegu wał sie obkręca do momentu końca tego luzu a jego zatrzymanie powoduje taki dźwięk walnięcia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym jeszcze dodać a zarazem zapytać. Być może ktoś podpowie. Na biegu jałowym kiedy samochód stoi na kołach luz jest na całym wale ale również na półosiach. Podczas poruszania wałem około 2cm luzu przekręcają się też półosie. Gdzie szukać winy tego luzu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.