Skocz do zawartości

[E46] Odcięcie zapłonu założone w ASO BMW - problem


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!


Na co dzień jeżdżę E83, ale byłem ostatnio u pewnego starszego Pana jeżdżącego E46 2.0D, który poprosił mnie o pomoc. Auto zostało kupione w polskim salonie BMW, założono tam odcięcie zapłonu, z którym pojawił się ostatnio następujący problem:

W samochodzie jest mikrostyk pod siedzeniem, którego naciśnięcie generuje pojedyncze piknięcie i potem można było uruchomić samochód. Niestety ostatnio zaczęły się z tym problemy i samochód nie odpala (rozrusznik kręci normalnie, więc podejrzewam odcięcie paliwa).

Próbowałem coś tam kombinować i doszedłem do następującej sekwencji: jeśli przy stacyjce w pozycji 0 lub 1 przytrzymam ten mikrostyk, to słychać przez kilka sekund ciągły sygnał zakończony trzema piknięciami. Potem nacisnąłem przycisk raz i samochód odpalił. Niestety w święta problem powrócił i ww. sekwencja nie pomogła, samochód nie odpala.


Czy ktoś z Was ma może podobną blokadę i wie, jak ją programować? Albo może orientujecie się, jak ona jest wpięta w instalację, żeby można było ją wywalić w diabły? Właściciel ma prawie 80 lat, autko blisko 20 i raczej nikt go już nie ukradnie, a unieruchomienie samochodu w najmniej pożądanym miejscu i momencie powoduje u tego Pana duży stres...


Jeśli możecie, polećcie jakiś warsztat w Warszawie lub najbliższej okolicy, który mógłby ew. to ogarnąć - najlepiej zdalnie albo żeby mogli podjechać, bo autko właśnie stoi unieruchomione... :(


Z góry dziękuję za wszelkie porady i sugestie.

--

Pozdrawiam,


deebee (Darek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.