Skocz do zawartości

320D M47- kopci na niebiesko


achuw1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


Otóż niedawno zauważyłem w moim e46 320d 136km niebieski kolor dymu, pojawia się przy zmianie biegu na niższy a także przy równej jeździe ok. 2 tys obrotów pojawiają się szarpnięcia, tak jakby się samochód dławił. Po dodaniu gazu wszystko chodzi dobrze, niebieski dym znika i samochód jedzie normalnie, przy stałej jeździe 1,5 tys obrotów i powyżej 2,5tys też jest wszystko ok. Nie zauważyłem żadnego spadku mocy, nie ubywa płynu chłodniczego oraz .Zawór EGR jest odłączony. Dodam jeszcze że wszystkie filtry zostały wymienione( odmy, paliwa, oleju, powietrza).


Czy to coś poważnego? Miał może ktoś takie objawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było tak, EGR zaślepiony fizycznie + ograniczony programowo do minimum, przepływka, turbo 100% sprawne, dolot szczelny i żadnych błędów poza EGRem w kompie, kąty wtrysków zgadzały się, test pompy VP - pozytywny i... czasem poszarpywało.


Pomogła "na chwilę" wymiana filtra paliwa lecz nie trwało to długo, później siadł wtrysk sterujący w zasadzie to nic się nie zmieniło moc była i od czasu do czasu poszarpywał przy stałej prędkości obrotowej.


Później padła pompa wtryskowa (miała prawo przy 310tyś ) - rozszczelniła się lecz po kompleksowej regeneracji czasem też poszarpuje "sporadycznie" :shock: więc układ wtryskowy raczej bym wykluczył.


Podejrzewam czujnik położenia wału, mimo iż ma właściwą rezystancję być może gubi sygnał.


Czujnik już kupiłem tylko brak czasu na wymianę niestety :cry:

Edytowane przez MrTuner1986



Potrzebujesz klucza do blokowania wału korbowego M47 / M47N... mam taki! NOWA CENA 120zł!


Amsoil AFL + Archoil AR9200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostkę dodam jeszcze, że na poszarpywanie nie ma wpływu czy masz ori wydech z katami + końcowa pucha czy całkowity przelot... o taka sytuacja :D



Potrzebujesz klucza do blokowania wału korbowego M47 / M47N... mam taki! NOWA CENA 120zł!


Amsoil AFL + Archoil AR9200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.