Skocz do zawartości

Dziwny odgłos pompowania z pod maski bmw e90 320d


masterokocim

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i od razu przedstawię historię. Kupiłem kilka lat temu auto BMW E90 320d i chodziło równo, czysty dźwięk silnika. Następnie ciekł olej, mechanik naprawił przyczynę i ogólnie coś tam mówił, że egr był niekompletny. Odkąd odebrałem od niego auto do brzmienia silnika doszedł charakterystyczny na filmie dźwięk pompowania. To było około rok temu, on wtedy stwierdził, że ten egr jest kompletny i po prostu spaliny przechodzą i tak ma byc. (Jak kupowałem samochód w sumie tego nie było, ale żadne auto na ulicy nie wydaje takiego dźwięku). Oczywiscie nie jest on ciagle, czasem na zimnym, czasem po przejechaniu jakiejs odleglosci pompuje i niemilosiernie denerwuje. Jeździłem dalej, po jakims czasie padla turbina, pociaglo olej, wypalilo wtryski, poszedl tlok, ale wszystko zostalo wymienione, naprawione a dźwięk dalej jest i zastanawiam się czy to normalne? Może ktoś spojrzy na to fachowym okiem i powie co to jest?


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj

trochę mi to pompowanie przypomina objawami , padnięty sterownik podciśnienia , u mnie ten dżwięk był trochę mniej przytłumiony ale tak samo cykliczny. Najprościej sprawdzić ściągając wężyk podciśnienia z egr-a i zatkać go palcem, jak przestanie pompować to masz winowajcę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.