Skocz do zawartości

Rabaty na nową serię 3 g20


wehyr

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Czy latwiej jest uzyskac wiekszy rabat kupujac auto za gotowke czy w leasingu? Czy nie ma to znaczenia?

 

Raczej nie na bo kupując bez finansowania dealerowi to obojętne czy masz leasing zewnętrzny czy cash

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy latwiej jest uzyskac wiekszy rabat kupujac auto za gotowke czy w leasingu? Czy nie ma to znaczenia?

 

Ma jeżeli za gotówkę kupujesz jako osoba prywatna, bo na firmę są inne rabaty. Założyłem, że kupując na firmę nie kupisz za gotówkę, ale może się mylę?

Ma jeżeli leasing z wysokim wykupem załatwiany przez bank, bo lepiej wynegocjują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy latwiej jest uzyskac wiekszy rabat kupujac auto za gotowke czy w leasingu? Czy nie ma to znaczenia?

 

Ma jeżeli za gotówkę kupujesz jako osoba prywatna, bo na firmę są inne rabaty. Założyłem, że kupując na firmę nie kupisz za gotówkę, ale może się mylę?

Ma jeżeli leasing z wysokim wykupem załatwiany przez bank, bo lepiej wynegocjują.

To zależy nie ma zasad co do rabatów - wszystko zależy od polityki, dopłat . Ale jak się bardzo uprzesz to nie będą robili problemu. Mi od kilu lat już nie zawracają 4 liter - z finansowaniem, ubezpieczeniami. Jak mają atrakcyjne to biorę jak nie to dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem za gotówkę na firmę i był większy rabat niż w leasingu, obsługa kosztuję.

Najczęściej bywa odwrotnie - leasing to dodatkowy zysk dla tych co obsługują. Ale czasami nie ma różnicy w cenie, raz miałem że był bardzo atrakcyjny cenową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie są realne rabaty na zakup 1 egzemplarza BMW m340i Touring w przypadku gdy nie miałem jeszcze żadnej styczności z BMW i byłby to zakup finansowany leasingiem na firmę.

Od czego zależy wysokość rabatu? Jakieś wskazówki jak uzyskać rabat większy niż 14 % ? :)


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dostałem ofertę na 340i ze stoku 17% i leasing 103% dla osoby prywatnej. Zamawiać? :-) Czy powalczyć jeszcze? :-)

jak dla priv to wydaje się dobra oferta. Pytanie jeszcze ile stał...

Możesz rzucić argument akumulatora np.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich !


Jestem tu nowy i czekam na moje pierwsze BMW.


Przed zakupem przeczytałem wszystkie posty!


Mam jedną uwagę , fajnie by było jak w tych postach pojawiałoby się wiecej informacji co do ofert. Widziałem nie raz tylko same liczby bez

szczegółów. Było to już poruszane wcześniej ale tak w ramach przypomnienia.


RABAT versus , cena katalogowa, silnik, gotówka, leasing, ''lekarz'', warotść wyposażenia, stock, produckja.

Jak leasing to jaka wpłata , czas leasingu , wartość wykupu, czy leasing BMW czy inny?


Zamówienie złożyłem 29.12 BMW 330i M sport cena 266 tyś brutto wartość dodatków 80 tyś brutto.

Na inżyniera dostałem 1% więcej w Lublinie ale i tak zamówiłem w Kaliszu. Leasing konsumencki

BMW 48 miesięcy.


Poniżej moje oferty na 330i do produkcji, jedna z Olsztyna ze stocku sport line 330i tak dla porównania.

Czekam na komentarze. Szczególnie Broker VS dealer z Kalisza. Ceny brutto w tyś.

Zapytania wysyłałem dla 60 tys wpłaty później dodałem jeszcze 5 tyś ale i tak wygląda dobrze co do brokera różnica 2% dla wszystkich kosztów.



Kalisz zamówienie = CENA KAT (266)*RABAT(0,859)*LEASING(1.044)-WYKUP(45,7)-WKŁAD(65)-CERAMIKA(3) =124,84 tys brutto /48 = 2600 brutto na miesiąc , wartość dodana 7 tys.


Broker zamówienie ,porównanie = CENA KAT (266)*RABAT(0,8)*LEASING(1.0717)-WYKUP(42,5)-WKŁAD(65) =120,55 tys brutto /47 = 2564 brutto na miesiąc , wartość dodana tys. 15,7


Poznań wpłata 60 tys. = CENA KAT (266)*RABAT(0,859)*LEASING(1.065)-WYKUP(45,7)-WKŁAD(60) =137,64 tys brutto /48 = 2867 brutto na miesiąc , wartość dodana 14,8 tys.


Kalisz wpłata 60 tys. = CENA KAT (266)*RABAT(0,859)*LEASING(1.045)-WYKUP(45,7)-WKŁAD(60)-CERAMIKA(3) =130,07 tys brutto /48 = 2709 brutto na miesiąc , wartość dodana 7,2 tys.


Lublin wpłata 60 tys. = CENA KAT (266)*RABAT(0,848)*LEASING(1.053)-WYKUP(45,1)-WKŁAD(60) =132,42 tys brutto /48 = 2758 brutto na miesiąc , wartość dodana 11,9 tys.


Olsztyn sport line wpłata 60 tys. = CENA KAT (247,9)*RABAT(0,758)*LEASING(1.126)-WYKUP(37,6)-WKŁAD(60) =113,98 tys brutto /48 = 2375 brutto na miesiąc , wartość dodana 23,7 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Takie niskie rabaty?

Szok....

Nikt Ci dokładnie nie napisze rabatu co do grosza, bynajmniej moich dwóch znajomych prosi żeby tego nie udostępniać.

Ja mialem na m340i dodatki 45k

Rabat +20%

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Hey,


Co sądzicie o rabacie na G21 318D cena z konfiguratora 214000 brutto na 174000 z leasinginem tradycyjnym na 104. Idzie jeszcze cos urwać z ceny przy silniku 18D?


Dzięki z góry za pomoc.

 

Idzie

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie niskie rabaty?

Szok....

Nikt Ci dokładnie nie napisze rabatu co do grosza, bynajmniej moich dwóch znajomych prosi żeby tego nie udostępniać.

Ja mialem na m340i dodatki 45k

Rabat +20%

 

Hey Wehyr dzięki za info.

Idąc twoim tokiem rozumowania zamiast opisywać moje oferty powinienem poprostu napisać 17,5% czy tak?

Auto 14,1% , Leasing 2,1%, Ceramika 1,3%.


Nadal uważam że warto rozpisać żeby wiedzieć gdzie i w które ''składowe'' ewentualnie uderzyć żeby dostać optymalną ofertę pod siebie.

Generalnie da to jakiś pogląd.


Załóżmy że dostałem 20% tylko na auto ale leasing 106.5%. Gdzieś się daje gdzieś odbiera. Cena auta katalogowo 266 tyś brutto , leasing 48 miesięcy , wpłata 65 tyś brutto. wykup 20%.

Daje to rate brutto 2479 zł przy moich ''17,5%'' rata jest 2600 zł. Róznica 121 zł X 48 = 5808 zł


1. Napewno jest taniej

2. Czy chce zamawiać przykładowo na drugim końcu Polski za 2,5% mniej?

3. Biorąc pod uwagę obecną politykę ,,centrali'' jest plan na odebranie klientów VW oraz SKODA więc jest wsparcie na 318i

Przy mniejszych mocach innaczej też pewnie wygląda emisja CO2.

4. Jest więc szansa że jak rynek się nasyci 318i i wzrosnie popyt na 330i bo ich bedzie mało na rynku odzyskam część 2,5%

przy sprzedaży w dobrze zadbanym aucie. Na sztywno oczywiście zawsze bedzie to 2,5% różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radyshaw - kiedy pytałeś o ofertę na 330i w Olsztynie? Dlaczego nie wziąłeś 330i w Sportline? Za drogi leasing czy wolałeś '21 w swojej specyfikacji?

 

Ogłoszenie znalazłem na OTOMOTO dokładnie tydzień przed świetami. Wtedy był jeszcze w ''drodze'' z fabryki do salonu. Auto ''stockowe''

Finalnie miał być pod koniec stycznia 21.


Zaciekawił mnie silnik 330i. NIe kupiłem bo wole auto pod siebie z rocznika 21. Róznica na racie brutto była 334 brutto jak

już płacić to wiadomo za co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Takie niskie rabaty?

Szok....

Nikt Ci dokładnie nie napisze rabatu co do grosza, bynajmniej moich dwóch znajomych prosi żeby tego nie udostępniać.

Ja mialem na m340i dodatki 45k

Rabat +20%

 

Hey Wehyr dzięki za info.

Idąc twoim tokiem rozumowania zamiast opisywać moje oferty powinienem poprostu napisać 17,5% czy tak?

Auto 14,1% , Leasing 2,1%, Ceramika 1,3%.


Nadal uważam że warto rozpisać żeby wiedzieć gdzie i w które ''składowe'' ewentualnie uderzyć żeby dostać optymalną ofertę pod siebie.

Generalnie da to jakiś pogląd.


Załóżmy że dostałem 20% tylko na auto ale leasing 106.5%. Gdzieś się daje gdzieś odbiera. Cena auta katalogowo 266 tyś brutto , leasing 48 miesięcy , wpłata 65 tyś brutto. wykup 20%.

Daje to rate brutto 2479 zł przy moich ''17,5%'' rata jest 2600 zł. Róznica 121 zł X 48 = 5808 zł


1. Napewno jest taniej

2. Czy chce zamawiać przykładowo na drugim końcu Polski za 2,5% mniej?

3. Biorąc pod uwagę obecną politykę ,,centrali'' jest plan na odebranie klientów VW oraz SKODA więc jest wsparcie na 318i

Przy mniejszych mocach innaczej też pewnie wygląda emisja CO2.

4. Jest więc szansa że jak rynek się nasyci 318i i wzrosnie popyt na 330i bo ich bedzie mało na rynku odzyskam część 2,5%

przy sprzedaży w dobrze zadbanym aucie. Na sztywno oczywiście zawsze bedzie to 2,5% różnicy.

 


Za 2,5% nie jechałbyś na drugi koniec Polski, jesteś mistrz przy mojej kalkulacji 330k po rabacie 260k 2,5% to 6500zl?...

Podróż 1000km koszt z obiadem drugim autem itd 1500zl

5k w kieszeni.... Dla mnie to dużo, widocznie Ciebie stać na nowe m3 a niestety mi trochę zabrakło przy rozsądnym myśleniu i kalkulowaniu.... Bo leasing przy przychodach ma być nieodczuwalny.

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich !


Jestem tu nowy i czekam na moje pierwsze BMW.


Przed zakupem przeczytałem wszystkie posty!


Mam jedną uwagę , fajnie by było jak w tych postach pojawiałoby się wiecej informacji co do ofert. Widziałem nie raz tylko same liczby bez

szczegółów. Było to już poruszane wcześniej ale tak w ramach przypomnienia.


RABAT versus , cena katalogowa, silnik, gotówka, leasing, ''lekarz'', warotść wyposażenia, stock, produckja.

Jak leasing to jaka wpłata , czas leasingu , wartość wykupu, czy leasing BMW czy inny?


Zamówienie złożyłem 29.12 BMW 330i M sport cena 266 tyś brutto wartość dodatków 80 tyś brutto.

Na inżyniera dostałem 1% więcej w Lublinie ale i tak zamówiłem w Kaliszu. Leasing konsumencki

BMW 48 miesięcy.


Poniżej moje oferty na 330i do produkcji, jedna z Olsztyna ze stocku sport line 330i tak dla porównania.

Czekam na komentarze. Szczególnie Broker VS dealer z Kalisza. Ceny brutto w tyś.

Zapytania wysyłałem dla 60 tys wpłaty później dodałem jeszcze 5 tyś ale i tak wygląda dobrze co do brokera różnica 2% dla wszystkich kosztów.



Kalisz zamówienie = CENA KAT (266)*RABAT(0,859)*LEASING(1.044)-WYKUP(45,7)-WKŁAD(65)-CERAMIKA(3) =124,84 tys brutto /48 = 2600 brutto na miesiąc , wartość dodana 7 tys.


Broker zamówienie ,porównanie = CENA KAT (266)*RABAT(0,8)*LEASING(1.0717)-WYKUP(42,5)-WKŁAD(65) =120,55 tys brutto /47 = 2564 brutto na miesiąc , wartość dodana tys. 15,7


Poznań wpłata 60 tys. = CENA KAT (266)*RABAT(0,859)*LEASING(1.065)-WYKUP(45,7)-WKŁAD(60) =137,64 tys brutto /48 = 2867 brutto na miesiąc , wartość dodana 14,8 tys.


Kalisz wpłata 60 tys. = CENA KAT (266)*RABAT(0,859)*LEASING(1.045)-WYKUP(45,7)-WKŁAD(60)-CERAMIKA(3) =130,07 tys brutto /48 = 2709 brutto na miesiąc , wartość dodana 7,2 tys.


Lublin wpłata 60 tys. = CENA KAT (266)*RABAT(0,848)*LEASING(1.053)-WYKUP(45,1)-WKŁAD(60) =132,42 tys brutto /48 = 2758 brutto na miesiąc , wartość dodana 11,9 tys.


Olsztyn sport line wpłata 60 tys. = CENA KAT (247,9)*RABAT(0,758)*LEASING(1.126)-WYKUP(37,6)-WKŁAD(60) =113,98 tys brutto /48 = 2375 brutto na miesiąc , wartość dodana 23,7 tys.

 

wiosna/lato 2020

m340i cena wg specyfikacji 365 tys

Rabat dużo powyżej 20 %

Finansowanie nie miało znaczenia - leasing/ubezpieczenie w firmie zewnętrznej. Bez lekarza, inżyniera, prawnika czy pielęgniarki to trochę jak kiedyś usłyszałem abym zmienił sobie PKD w firmie to dadzą mi rabat. Zmieniłem dostawcę - rabat dostałem bez zmiany PKD.

Mam jednego, dwóch handlowców z którymi współpracuje. Nie skaczę po salonach - bo to nie ma sensu.

Negocjacje, a raczej rozmowa trwa tyle co wypicie kawy. Warto rozmawiać i tyle. Nie każdy potrafi rozmawiać to już inna sprawa.

W związku z pandemią musiałem zmienić serwis dla żony BMW - bo siedzi głownie na wsi w lesie jak gajowy. Kawa a właściwie dwie kawy i już miałem rabat flotowy na serwis. Jeszcze taniej niż w dotychczasowym serwisie.

Dlatego te wszystkie wyliczenia nie mają sensu. Jedz do salonu odszukaj handlowca z który chce rozmawiać (część ma gdzieś klientów chce tylko sprzedać - takich się omija - szerokim łukiem) i pogadaj z nim - da ci z pewnością najlepszą ofertę. To jest banał ale zawszę działa. Chyba że nie potrafisz gadać z ludźmi (dość popularna przypadłość w dzisiejszych czasach) to rzeczywiście musisz się najeździć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.