Skocz do zawartości

Apple Car


rfx_bike

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 118
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 tygodnie później...

Witam,


Czy korzystając z Google Maps albo Janosika można jednocześnie słuchać muzyki zgranej do pamięci samochodu/radia albo muzyki odtwarzanej z innych aplikacji zainstalowanych na Iphone? Chodzi mi tutaj o korzystanie z aplikacji innych niż tych z Carplay - mam menadżer plików, z którego włączam muzykę i do jego aktywacji trzeba przełączyć źródło muzyki na ‚Iphone’ - nie wiem jak to się ma z jednoczesnym korzystaniem z Carplay.


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Podzielę się moim rozwiązaniem na Google Maps+ Yanosik XS (bez widocznych kabli i uchwytów w kabinie)

Na co dzień używam telefonów Samsunga a w BMW można mieć Google Maps bezprzewodowo za pomocą Iphone. Tak więc przyszedł czas na Iphone, w piątek pojawił się iphone + aktywacja na transfer danych i sprzęt wylądował w bagażniku na stałe przymocowany do tapicerki bagażnika, na stałym łączu do zasilania z gniazdka zapalniczki (w bagażniku). Tym sposobem bez żadnych widocznych w kabinie kabli za pośrednictwem Apple carplay pojawił się Google Maps w BMW. Dodatkowo mały Yanosik XS na stałe podłączony do zasilania pomiędzy uchwytami na kubki i umieszczony w zamkniętej półce przy uchwytach na kubki. W efekcie urządzenia nie widać a wszystkie zgłoszenia bardzo dobrze słychać w kabinie.


Pozdrawiam.


Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to nie jest wcale zły pomysł. Jak mi coś nie działą, to w menu samochodu wybieram tylko edycję urządzenia, nie grzebię nigdy w telefonie. Zasięg wifi z kufra też wystarczy. Zastanawiam się tylko czy można wtedy podłączyć inny telefon po bluetooth, żeby mieć normalne połączenia z niego. Wydaje mi się też, że prostszym byłoby podłączenie iPhone po kablu usb w schowku w podłokietniku. Byłby wtedy zasilany, dostępny pod ręką i nie trzeba nic nigdzie kombinować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Re: Apple Car

UNREAD_POSTprzez autopark » 03 Lut 2020 08:52


jak wierzysz w to ze będziesz w stanie korzystać z carplay z iphonem w bagażniku bez konieczności dostępu do telefonu to gratuluje naiwnosci"





W kwestii czy w bagażniku działa apple carplay. W sobotę jechałem do Pragi i do Poznania z Google Maps za pośrednictwem apple carplay działa bez zastrzeżeń, obsługa bez zastrzeżeń.


Ps. AUTOPARK Nie używałbym słowa naiwność bez uprzedniego sprawdzenia.



Pozdrawiam.


Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosuję rozwiązanie z drugim telefonem USB w podłokietniku.

Rozmawiam zazwyczaj z innego aparatu, który leży na półce do ładowania.

Niestety, jeśli dobrze rozumiem, aparat z carplay zawsze jest traktowany jako priorytetowy. Czyli nr. 1. Więc jeśli dzwonisz to z niego (wybierając np.: numer z zapamiętanej 7 cyfr. klawiatury nad klimą).

Bez problemu jednak odbierasz połączeniu z obu. Oczywiście możesz przez książkę kontaktową wejść do każdego telefonu, tylko, że to skomplikowane (wymaga kilku kroków i uwagi).

Oczywiście wadą jest również brak możliwości w carplay zainicjowania połączenia z kierownicy (ostatnie).


Dodatkowo problematyczne jest korzystanie z Yanosika w carplay (przynajmniej ja mam taki problem).

Irytuje mnie jedna kwestia. Mianowicie wchodząc w mapę Yanosika przez AppleCar, działa wszystko sprawnie (muzyka w tle etc.), ale jeśli zmienię ekran na spotify, czy otworzę nawigację BMW, czy zwyczajnie rozmawiam przez telefon, po jakimś czasie zaalarmowany brakiem komunikatów z Yanosika wchodzę w nią ponownie i widzę, że program utracił jakby możliwość pracy w tle i strzałka nawigacji odszukuje aktualną pozycję (chwilowy brak sygnału gps, ale już nie jest odzyskany do czasu wzbudzenia programu w carplay). Dla tych którzy :) słuchają komend tego programu oczywiście jest to kwestia dość problematyczna....

Macie być może jakieś sprawdzone rozwiązanie w tej materii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Yanosik w carplay to obecnie wygląda i działa jak beta: problemy ze źródłem wyjścia dźwięku, regularnie przestaje działać w tle, nie wspominając o ile mniej funkcji działa w porównaniu nawet do wersji na ios (np. brak ograniczeń prędkości).

Chcesz mieć pewność działania? To albo kupujesz Yanosika np. XS albo drugi telefon stricte pod ten program.

Ja straciłem cierpliwość do niedoróbek i ignorowania tego przez support i wrzuciłem drugi telefon na konsoli środkowej tuż nad miejscem na kubki.


A co do Carplay: to o ile jeszcze pojedyncza aplikacja działa bez problemu to jednak na dłuższą metę uruchomienie kilku i przełączanie się między nimi zawsze kończy się zaprzestaniem działania którejś w tle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Re: Apple Car

UNREAD_POSTprzez autopark » 03 Lut 2020 08:52


jak wierzysz w to ze będziesz w stanie korzystać z carplay z iphonem w bagażniku bez konieczności dostępu do telefonu to gratuluje naiwnosci"





W kwestii czy w bagażniku działa apple carplay. W sobotę jechałem do Pragi i do Poznania z Google Maps za pośrednictwem apple carplay działa bez zastrzeżeń, obsługa bez zastrzeżeń.


Ps. AUTOPARK Nie używałbym słowa naiwność bez uprzedniego sprawdzenia.



Pozdrawiam.


Piotr



nic nie rozumiesz - nie chodzi o zasięg.... chodzi o to że zawsze cos się zcrashuje itd. i będziesz musial poklikać w telefonie. np. jak odpalasz spotify bezpośrednio z carplay to nie zawsse muzyka gra i czasem trzeba aplikacje zresetować a do tego potrzebujesz mieć telefon w ręku a nie w baganizku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie crashuje, działa cały czas bez uwag. U mnie wszystko funkcjonuje poprawnie, odkąd zamontowałem w bagażniku nie było potrzeby ingerowania w fizyczny telefon ani razu więc co tu jest do rozumienia. Wszystkie funkcje obsługuję się z ekranu centralnego samochodu. Wszystko działa jak należy.


Pozdrawiam.

Piotr U.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.