Skocz do zawartości

[E61] Lusterko fotochrom i asystent drogowych


Osskit

Rekomendowane odpowiedzi

WItam, przeczytalem cala mase poradnikow i wiem ze nie jest to problem znalezc. Przewinela sie cala masa takich tematow. Jednak moj problem wyglada nastepujaco. Chcialbym sobie dolozyc lusterko z fotochromem i asystentem dlugich, bez nosa klauna, gdzie fabrycznie bylo lusterko wyposazone tylko w nos klauna. I problem wyglada nastepujaco, ze jestem kompletnei tepy w temacie jakiekolwiek lektryki czy czytania schematow. Poradniki widze z ladnym opisem jaki kolor kabelka gdzie itp, to mowie dam rade. Ten dodatkowy zestaw do lusterka fotochromatycznego tez dokupilem. Zabieram sie dzisiaj za robote i kurw.. zaden kolor kabla nie pasuje do tego co we wszelkich poradnikach.. nawet ilosc kabli w moich wtyczkach z wtyczkami w poradnikach sie nie zgadza.. i zglupialem.. Nawet finalnie fotochromu ni cholery nie moglem podlaczyc, bo nic nie kumalem z opisu.. I rownierz ilosc kabli i rodzaj wtyczki mi sie nie zgadzal. Wstawiam zdjecia pogladowe i czy ktos zechcialby mi wytlumaczyc co, gdzie i jak mam podlaczyc? WIem ze asystenta trzeba dokodowac, to akurat sprawa na pozniej.


1c415a010687188bmed.jpg

Wtyczka do lampki.


dd5b9b73e7913fdfmed.jpg


fb277e2144be9512med.jpg

Wtyczka do lusterka.


28971ae5ea62dd8amed.jpg


fe9b87ec5a936b4emed.jpg

Zakupione lusterko.


569822f8f1baa563med.jpg

Dokupiony zestaw montazowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wtyczki z zdjęć 1 i 2 cię nie interesują

Wtyczka z trzeciego zdjęcia - potrzebny plus na pin nr 3

minus na pin nr 10

Wtyczka czerwona z sensora trzy pinowa , z tych przewodów możesz zasilić lusterko

1 czerwono/szary - plus

2 niebiesko/żółty - moduł świateł

3 brązowy - minus

Tyle na temat fotochromu


Asystent świateł dodatkowo potrzebuje linie CAN w małym trzy pinowym gnieździe w lusterku

Pin 1 - K_CAN_SH czarny

Pin 2 - K_CAN_SL żółty

to są przewody skręcone w warkoczyk .

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje, już to otworzyło troszke mój umysł. Ale jak z kwestią fotochromu, jeżeli chce to zrobić jak bóg przykazał? W planach na kiedyś tam dołożenie również lustetek z fotochromem po bokach, a wtedy już wstrczne musi być podłączone po bożemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jeśli masz zamiar sam coś doposażać to musisz się nauczyć czytać schematy ,TIS to programy schematami , opisami montażu i demontażu wszystkiego w aucie .

Np

Schemat Twojego sensora światła /deszczu

https://www.newtis.info/tisv2/a/de/e60-525d-lim_200804/components-connectors/components/b-sensors-electrical-transducers/b57a-rain-light-solar-sensor/ZwoMyvU

Lusterko

https://www.newtis.info/tisv2/a/de/e60-525d-lim_200804/wiring-functional-info/body/mirrors/interior-rear-view-mirror-compass-garage-door-opener/L5ZjqkyE

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.