Skocz do zawartości

[E87] 118i N46 2006 Dławi się podczas przyspieszania


Kluczykk

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,


jakiś czas temu wymieniłem w swoim samochodzie uszkodzone sondy lambda ponieważ auto dużo paliło i nie miało swojej mocy (oczywiście były błędy w komputerze).

Bezpośrednio po wymianie auto zdecydowanie zyskało na dynamice, choć czuję, że nadal to nie to. Jednak zauważam, że niestety znów robi się mułem.

Objawy tego są takie, że podczas przyspieszania auto zachowuje się jakby jechało na zbyt wysokim biegu, nawet mimo relatywnie wysokich obrotów (mam skrzynię automatyczną), słabo reaguje na pedał gazu i czasami nawet lekko trzęsie się buda.


Zastanawiam się czy może to być kwestia zapchanego katalizatora, w końcu sondy były uszkodzone więc mieszanka też nieodpowiednia.

Obecnie auto nie pokazuje żadnych błędów (przez prostą apkę). Diagnostykę inpa mam w planach kiedy tylko dotrze do mnie kabel.


Czy ma ktoś sugestie co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Może to być zapchany katalizator, skrzynia pracuje prawidłowo? Możesz nagrać jak wygląda rozpędzanie do 100 km/h od zatrzymania? Widok oczywiście na prędkościomierz.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia wydaje się być ok, choć gdy jest zimna zdarzy się jej szarpnąć z jedynki na dwójkę. Planuję w niej wymienić niebawem olej.


Jutro nagram filmik. Potrzebujesz zobaczyć z gazem w podłodze, czy normalne przyspieszanie (do 3k obrotów)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Gaz w podłodze, tylko rozgrzej go wcześniej, później nagraj zwykłe rozpędzanie.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrałem wczoraj kilka filmików jednak coś się stało z kartą SD i niestety nie mam ich wszystkich.


Pierwszy filmik to 0-100 z przyspieszeniem powolnym, a drugi (w szczególności ostatnie przyspieszanie) pokazuje ten efekt, choć nie za dobrze tutaj widać bardziej to słychać kiedy auto się dławi, choć z kolei filmik tego nie oddaje.

Samo zjawisko nie jest widoczne non stop w takim samym natężeniu, z reguły "jakoś" jedzie choć czuć od razu, że nie jest jak być powinno. Jednak czasami jest okropnie, że aż cała buda się trzęsie... A lepiej przyspiesza Fabia II mamy z silnikiem 1.4. :mad2:

https://youtu.be/FIFKqOBW-f4

https://youtu.be/oYiKXNVXrVw


Jak uda mi się wyłapać taki moment "krytyczny" postaram się nagrać i dorzucić jeżeli ten materiał nie będzie wystarczający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nagraj bez odpuszczania gazu, bo to nic nie wnosi a chcę mieć pewność, że nie oczekujesz za dużo od tego auta. Jakiej firmy masz te sondy? Jeżeli faktycznie jest problem to trzeba przeanalizować live data.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonda przed kat. Bosch, sonda za kat. NTK. Nie kupowałem noname. Te konkretne zostały mi polecone przez użytkowników forum (nie tylko tego).


Jeżeli chodzi o moje wymagania to nie mam na myśli zbyt słabych osiągów. Chodzi mi o to, że auto zbyt słabo reaguje na gaz - długo się zastanawia i do tego ksztusi jakby jechało na zbyt wysokim biegu. Bezpośrednio po wymianie sond miałem wrażenie, że było zdecydowanie lepiej (co potwierdziła moja dziewczyna, więc nie jest to moje wrażenie), jednak z czasem sytuacja wróciła.


Jako niesprawność auta mam na myśli sytuację kiedy jadę jakieś 50 km/h i chcę przyspieszyć dodając gazu na tyle, żeby weszło na wyższe obroty bez redukcji biegu (lub zredukowało o jeden, nie więcej). Wtedy auto reaguje jakby jechać manualem z małym silnikiem na 5 piegu przy prędkości 30 km/h. Zbiera się i zbiera, jakby brakowało momentu i dopiero przy wyższych obrotach jedzie w miarę normalnie.


W porównaniu do przytoczonej już skody mojej mamy, która ma ponad 30 KM mniej wydaje się zdecydowanie lepiej reagować na pedał gazu. U mnie po naciśnięciu przez dłuższą chwilę nie dzieje się nic (nie jest to kwestia zmiany biegu).


Wracając z pracy spróbuję nagrać filmik na obwodnicy. W miarę możliwości zrobię dwa tak jak prosiłeś. Czy ten z butem w podłodze ma to być w trybie sport, czy bez znaczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Najlepiej tak i tak, chodzi o sprawdzenie właśnie reakcji skrzyni, ponieważ to ona może być przyczyną. Wtedy można skasować adaptacje i przyuczyć ją.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.