Skocz do zawartości

Żarówka ksenon osram


damian3788

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Zmieniłem dzisiaj żarówki na OSRAM Xenarc D1S Night Breaker Laser


373717854e3ea25d6ed3f836ee27


Na pewno się poprawiło ciężko powiedzieć o ile. Jest zauważalna różnica. Nie robiłem zdjęć przed i po.. więc nie pokażę.


Zmierzyłem za to (luksomierzem w komórce:)) wartości maksymalne światła jakie pada na ścianę z określonej odległości, wyniki są o około 1,5-2 razy wyższe.


Stare zarowki (MAX): 317, 419


Nowe (MAX): 604


Nie wiadomo jak rozkłada się światło po zmianie w całym zakresie wiem tylko że orientacyjnie o tyle się zwiększyło w punkcie o najwyższym natężeniu.


Barwa jest może ciut bielsza niż Philipsy która były poprzednio. Wybrałem żarówki najmocniejsze jakie są z uwagi na fakt, że zapewne już lekko przykurzona jest soczewka i być może nie do końca idealny odbłyśnik.


Regeneracja to spory wydatek i ryzyko że coś pójdzie nie tak, rozważałem ją jeśli po zmianie żarówek sytuacja się nie poprawi.


Poprzednie żarówki mogły być od nowości czyli 2011 r. i około 160k przebiegu - ale mógł je też właściciel wymienić, nie wiadomo. Ze mną autko jest od 3 lat i 60k kilometrów.


Tak więc wymienić było warto - jestem zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.