Skocz do zawartości

szyba przednia


Vikingman

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Dużo zależy czy masz (1) normalną szybę czy (2) odbijającą promienie słoneczne - dla (1) powinieneś się zmieścić w budżecie z drugą z robocizną może być krucho. A czy musisz wymieniać w ASO?

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy czy masz (1) normalną szybę czy (2) odbijającą promienie słoneczne - dla (1) powinieneś się zmieścić w budżecie z drugą z robocizną może być krucho. A czy musisz wymieniać w ASO?

 

a to nie wiedziałem, że są jeszcze takie rodzaje szyb? Myślałem, że head up jest tu tylko różnicą? Ubezpieczenie mam w opcji serwis, więc raczej tylko ASO, muszę się dowiedzieć jak jest z klauzulą szyby. Generalnie mi się nie śpieszy mam trzy odpryski i zastanawiam się, czy je naprawiać czy zostawić aż pójdą z nich " pajączki" i wtedy wymienić szybę na nową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A znasz może kod wyposażenia na:

 

...........szybę ..... (2) odbijającą promienie słoneczne ...........................

Proszę S358A CLIMATE COMFORT WINDSCREEN

 

Dużo zależy czy masz (1) normalną szybę czy (2) odbijającą promienie słoneczne - dla (1) powinieneś się zmieścić w budżecie z drugą z robocizną może być krucho. A czy musisz wymieniać w ASO?

 

a to nie wiedziałem, że są jeszcze takie rodzaje szyb? Myślałem, że head up jest tu tylko różnicą? Ubezpieczenie mam w opcji serwis, więc raczej tylko ASO, muszę się dowiedzieć jak jest z klauzulą szyby. Generalnie mi się nie śpieszy mam trzy odpryski i zastanawiam się, czy je naprawiać czy zostawić aż pójdą z nich " pajączki" i wtedy wymienić szybę na nową

 

Jak Cię denerwują odpryski (są w polu widzenia kierowcy) i jak możesz to zmień... ale wcześniej poszukaj firmy takiej jak Odpryski.pl - możesz zlikwidować kwalifikujące się uszkodzenia całkiem tanio...

Edytowane przez wodzik2

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Sam wielokrotnie likwidowałem odpryski od kamieni w aucie służbowym. Naprawdę, śladu po naprawie nie ma, więc w 100% polecam. Wiadomo, wszystko zależy od wielkości odprysku i od odległości od krawędzi szyby.
Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam wielokrotnie likwidowałem odpryski od kamieni w aucie służbowym. Naprawdę, śladu po naprawie nie ma, więc w 100% polecam. Wiadomo, wszystko zależy od wielkości odprysku i od odległości od krawędzi szyby.

 

odpryski są powyżej 10 cm od krawędzi, ale są trzy i odległość pomiędzy nimi jest mniejsza niż 10cm, więc raczej jest nie do naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ubezpieczenia szyby to wczytałeś się dobrze w warunki ubezpieczenia? Często jest tak że mimo że płacisz dodatkowo za to ubezpieczenie to zniżek nie tracisz ale tylko i wyłącznie w firmie w której to ubezpieczenie zawierałeś a szkoda nadal widoczna jest dla innych ubezpieczalni. Piszę bo czasem warto jednak poświęcić ten 1000zl i zapłacić za szybę z własnej kieszeni. Jak wiadomo takie szkody mogą być widoczne przez kilka ładnych lat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ubezpieczenia szyby to wczytałeś się dobrze w warunki ubezpieczenia? Często jest tak że mimo że płacisz dodatkowo za to ubezpieczenie to zniżek nie tracisz ale tylko i wyłącznie w firmie w której to ubezpieczenie zawierałeś a szkoda nadal widoczna jest dla innych ubezpieczalni. Piszę bo czasem warto jednak poświęcić ten 1000zl i zapłacić za szybę z własnej kieszeni. Jak wiadomo takie szkody mogą być widoczne przez kilka ładnych lat.

 

Koszt samej szyby to 3 tyś. Nie zabardzo rozumiem tego, że szkoda będzie widoczna przez kilka ładnych lat? Czy to w czymś przeszkadza? Nie odbierz mnie źle poprostu nie wiem w czym problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że nawet jeśli wykupiłeś dodatkowe ubezpieczenie szyby u swojego ubezpieczyciela to nadal nie zmienia nic ponieważ dalej w systemie widoczna będzie szkoda tak jakbyś korzystał poprostu z autocasco i polecą Ci zniżki. Najczęściej jest tak że zniżki pełne dostaniesz tylko u ubezpieczyciela u którego wykupiłeś ubezpieczenie szyby cała reszta uzna to za zwykłą szkodę z AC. Szybę można kupić za ok 900zl zamiennik. Wczytaj się poprostu dobrze w warunki tego ubezpieczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisałem na początku, "klauzula szyby" do kwoty 5 tyś. nie skutkuje utratą zniżek, lecz po przekroczeniu tej sumy lecą już zniżki z casco. Chciałem się tylko dowiedzieć czy ktoś wymieniał szybę a ASO? Mi powiedzieli, że powinienem się zmieścić w 5tyś., ale potwierdzą to po dokładnej wycenie ( 200 zł). Trudno zrobię wycenę. Szyby nieoryginalnej nie chcę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak piszesz to ok ale na 99% będzie tak jak mówię. Zniżek nie stracisz ale tylko na ten samochód i w tej ubezpieczalni taka jest praktyka naszych firm ubezpieczeniowych dopłacasz za ubezpieczenie szyb ale nie do końca działa to tak jak Ci się wydaje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dzwoniłeś tylko do jednego ASO?? Trochę mi się wierzyć nie chce że nie potrafią powiedzieć przez telefon ile wymiana całej szyby, przecież po numerze VIN wiedza dokładnie ile szyba i ile uszczelki. Mogą co najwyżej powiedzieć że dochodzi robocizna której na chwilę obecną nie potrafią wycenić bo to zawsze są rbg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Skoro tak piszesz to ok ale na 99% będzie tak jak mówię. Zniżek nie stracisz ale tylko na ten samochód i w tej ubezpieczalni taka jest praktyka naszych firm ubezpieczeniowych dopłacasz za ubezpieczenie szyb ale nie do końca działa to tak jak Ci się wydaje.

Niedawno o tym mówili w Raporcie Turbo na TVN Turbo.

Korzystając z ubezpieczenia na szyby, nie tracisz zniżek, ale pod warunkiem, że kolejnego roku ubezpieczasz auto nadal w tej samej firmie ubezpieczeniowej. W innej jest to traktowane, jako normalna szkoda likwidowana z AC. Trzeba dokładnie doczytać warunki ubezpieczenia na wszelki wypadek, korzystając z tej opcji.

OCZYWIŚCIE, TO MOŻE NIE DOTYCZYĆ OPISYWANEGO TUTAJ PRZYPADKU.

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak piszesz to ok ale na 99% będzie tak jak mówię. Zniżek nie stracisz ale tylko na ten samochód i w tej ubezpieczalni taka jest praktyka naszych firm ubezpieczeniowych dopłacasz za ubezpieczenie szyb ale nie do końca działa to tak jak Ci się wydaje.

Niedawno o tym mówili w Raporcie Turbo na TVN Turbo.

Korzystając z ubezpieczenia na szyby, nie tracisz zniżek, ale pod warunkiem, że kolejnego roku ubezpieczasz auto nadal w tej samej firmie ubezpieczeniowej. W innej jest to traktowane, jako normalna szkoda likwidowana z AC. Trzeba dokładnie doczytać warunki ubezpieczenia na wszelki wypadek, korzystając z tej opcji.

OCZYWIŚCIE, TO MOŻE NIE DOTYCZYĆ OPISYWANEGO TUTAJ PRZYPADKU.

 

I na dodatek tylko na ten samochód więc to jest jedno wielkie oszustwo. Sprzedaż ten samochód i na kolejny nawet w tej samej ubezpieczalni tracisz zniżki bo masz szkodę. Dlatego o tym napisałem bo czasem lepiej z kieszeni wyjąć 2 tys niż oddać 5 czy 10 tys ubezpieczalni przez kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak z mojego doświadczenia to wiem że nie warto kupować ubezpieczenia szyb tylko kupić tzw ochronę zniżek która dla mojej F10 w PZU kosztowała ok 100zł. Wtedy raz w roku można usunąć każdą szkodę bez względu na jej wartość w tym również szybę i zniżki pozostają na tym samym poziomie.Płacimy przecież za ubezpieczenie po to żeby w razie szkody z niego skorzystać, firmy wiedzą że ludzie boją się utraty zniżek więc naprawiają na swój koszt a ubezpieczenie i tak płacą tylko wtedy trzeba sobie zadać pytanie czy ubezpieczamy się dla świętego spokoju czy po to żeby w razie czego skorzystać z ubezpieczenia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak z mojego doświadczenia to wiem że nie warto kupować ubezpieczenia szyb tylko kupić tzw ochronę zniżek która dla mojej F10 w PZU kosztowała ok 100zł. Wtedy raz w roku można usunąć każdą szkodę bez względu na jej wartość w tym również szybę i zniżki pozostają na tym samym poziomie.Płacimy przecież za ubezpieczenie po to żeby w razie szkody z niego skorzystać, firmy wiedzą że ludzie boją się utraty zniżek więc naprawiają na swój koszt a ubezpieczenie i tak płacą tylko wtedy trzeba sobie zadać pytanie czy ubezpieczamy się dla świętego spokoju czy po to żeby w razie czego skorzystać z ubezpieczenia?

Kolego przecież to działa dokładnie tak samo jak ubezpieczenie szyb kluczyków itd czyli nie działa wcale masz ochronę oczywiście ale na to auto i tylko w tym towarzystwie w którym to wykupiłeś. Opłaca się to tylko osobą które mają jeden samochód i jeżdżą nim kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.