Skocz do zawartości

e91 320i wyciek oleju,wahania poziomu oleju


gonsior1991

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! od 2 miesiecy jestem szczesliwym posiadaczem bmw e91 320i n46b20b .niestety po przejechaniu ok.500km dolalem olej ok.1l ,bo tak pokazywal elektroniczny bagnet na wyswietlaczu.nic sobie z tego nie robilem dolalem bo myslalem ze poprzedni wlasciciel to zaniedbal i trzeba bylo dolac poprostu.dodam ze pojawil sie wyciek na silniku z przodu a w kabinie czuc zapach spalin gdy sie zatrzymuje np.na swiatlach.Po przejechaniu ok.700km znowu sie pojawila kontrolka oleju tym razem dolalem ok.800ml mimo iz komputer pokazywal 1litr.patrzylem pod silnikiem i jest dosyc spory wyciek z silnika ale czy aby az tyle?a moze przelalem dolewajac az litr?dodam ze na postoju nie cieknie z silnika.tym razem po przejechaniu ok.700km sprawdzilem olej sam na bagnecie(elektronicznym tym niezastapionym :mad2: ) na zimnym silniku i pokazywal full czyli ok,za chwile gdy przejechalem jeszcze 100km mialem w tym momencie ok.800km wyswietlila sie kontrolka olej, zatrzymalem sie odczekalem 20min sprawdzilem i rowniez bylo ok ale juz nie bylo to full tylko 2/5 bagnetu.oczywiscie nie dolalem oleju.dzisiaj zrobilem ok.25km i znowu ostrzezenie i kontrolka,odczekalem jakies 45min i pokazalo znowu full.jak wracalem do domu to znowu sie pojawila kontrolka dolania oleju i po 20 min sprawdzilem olej i bylo ok.2/5.niewiem co o tym sadzic?czy oleju faktycznie az tyle bierze czy moze gdzies ucieka az tyle a moze go przelalem?czy moze elektroniczny miernik jest zepsuty albo kntrolka oleju?dolewac oleju czy nie dolewac narazie?jestem narazie przed wymiana oleju planuje to zrobic w styczniu.dodam ze znalazlem w dokumentach ze u poprzeniego wlasciciela wystepowal blad na OBD P1129 i nie mam pojecia czy zostal zrobiony. co to moze byc za blad i czy to moze miec cos wspolnego z tym?z gory dzieki za odpowiedz i sory za dosc dlugo tekst ale lepiej wiecej napisac jak za malo.pozdro dla fanow BMW!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli są wycieki to należy je usunąć. Typowe miejsca ubytku oleju dla tego silnika to:

- uszczelka pokrywy zaworów

- pompa vacuum

- uszczelka podstawy filtra oleju

- uszczelka chłodnicy oleju

- uszczelka miski olejowej

- oringi vanosów


Jeżeli usuniesz wycieki, a oleju nadal będzie ubywać, to zostają uszczelniacze zaworowe i pierścienie, ale w takich przypadkach samochód powinien kopcić na niebiesko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to mozliwe ze az litr by wyciekal z silnika?na 1000km okolo?bo mechanik mowil ze to nie mozliwe zeby z silnika byl taki wyciek..a autko wcale tak nie dymi i rano przy odpalaniu rowniez nie ma dymu z rury(silnik ma najechane 185000km przebieg prawdopodbnie prawdziwy) ..czyli elektroniczny bagnet i kontrolka jest ok?dzieki za info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, miałem to samo, problemem był czujnik poziomu oleju. Najlepiej kupić nowy oryginalny Hella, w moim przypadku akurat pomogło zdemontowanie go i przeczyszczenie sprężonym powietrzem.


Co do wycieków to inna sprawa, u mnie były też na podstawie filtra oleju i pokrywie zaworów oraz vanosach. Po uszczelnieniu znikły wycieki, ale poziom oleju dalej swirował i przyczyną był właśnie czujnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
taka mala informacja ,tyle zachodu a okazalo sie po umyciu silnika ze olej wyciekal korkiem od wlewu oleju..dzisiaj odebralem i bede jezdzil,i sie okaze dalej co z czujnikiem itd.mam nadzieje ze bedzie wszystko git :) .narazie przejechalem okolo.50km i jest ok.pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.