Skocz do zawartości

BMW X5 3.0sd szarpanie skrzyni przy zmianie biegów


Berthold24

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie panowie. Od miesiąca posiadam BMW X5 E70 model 3.0sd z 2008 roku z przebiegiem 137.000 km. Zaobserwowałem, że skrzynia biegów często szarpie przy zmianie biegów z 2 na 3 i rzadziej z 3 na 4 szczególnie przy bardziej dynamicznym przyspieszaniu, zarówno w trybie D jak i w trybie manualnym. Szarpanie pojawia się tylko przy przyspieszaniu, redukcja biegów w dół przy zwalnianiu odbywa się zawsze płynnie i gładko. Nie ma też żadnego szarpania przy dojeżdżaniu do świateł. W trybie manualnym skrzynia redukuje biegi do 2 aż do zatrzymania, nie zauważyłem żeby kiedykolwiek redukowała do 1. Dodam, że nie zaobserwowałem żadnego falowania obrotów ani szarpania w trakcie jazdy ze stałą prędkością. Z tego co się orientuję, nigdy nie był jeszcze wymieniany olej w skrzyni biegów ale przebieg jest jeszcze nie taki bardzo duży. Wkrótce zamierzam wymienić przepływomierz na nowy. Macie jakieś pomysły co może być przyczyną takiego szarpania przy przyspieszaniu? Czy powinienem pomyśleć o regeneracji mechatronica?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Olej wymienię na pewno. Chyba zrobię też regenerację mechatronica bo przy kosztach wymiany oleju wychodzi, że mechatronic nie taki drogi jak olej. Obecnie mieszkam w Niemczech i dowiadywałem się o ceny w warsztacie ZF w Dortmundzie i powiedzieli mi takie koszta:

- Wymiana oleju w skrzyni 655 Euro

- Regeneracja mechatronica (tłoczki i blaszana płyta) 130 Euro

- Jazda adaptacyjna po wszystkim 110 Euro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.