Skocz do zawartości

Problem z odpaleniem bmw e39 523i 1996


Bmw 523i 1996

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Podaj kod błędu, srelfi słynie z mieszania czujnika położenia wałka rozrządu z czujnikiem położenia wału.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czyli czujnik położenia wałka rozrządu, zamiast kupować takiej firmy to większe prawdopodobieństwo prawidłowego działania da kupno używanego oryginału. Jeżeli co do jego działania będzie pewność a problem nie minie to trzeba sprawdzić ustawienie rozrządu.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli czujnik położenia wałka rozrządu, zamiast kupować takiej firmy to większe prawdopodobieństwo prawidłowego działania da kupno używanego oryginału. Jeżeli co do jego działania będzie pewność a problem nie minie to trzeba sprawdzić ustawienie rozrządu.

Z tym, że pytanie czy jeśli przestawiony jest rozrząd będzie cały czas wywalało ten błąd czujnika położenia wałka rozrządu? Bo teoretycznie gdybym wymienił na oryginał i z czujnikiem byłoby wszystko ok to pomimo przestawionego rozrządu chyba nie powinien wywalać błędu czy głupoty gadam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeżeli przyczyną jest rozrząd to i na nowym ori wywali błąd. Kupno zamiennika to spore ryzyko i właśnie w takiej sytuacji nie ma pewności czy jest sprawny.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przyczyną jest rozrząd to i na nowym ori wywali błąd. Kupno zamiennika to spore ryzyko i właśnie w takiej sytuacji nie ma pewności czy jest sprawny.

Dlatego teraz skupiam się na tym I jak pojawi się większy budżet zamówię ori VDO czujnik położenia wałka rozrządu A z tego co widziałem średnio 400/500zł bo filtr paliwa wymieniłem dzisiaj na nowy I zadnej różnicy chcoiaz z filtra wyciekała pomarańczowa benzyna i bylo jej sporo w tym filtrze duzo więcej niż się spodziewałem. No nic dziękuję bardzo za poświęcenie czasu na mój problem I za pomoc, będę raczej ponawiał temat I na bieżąco informował co pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Witam ponownie a więc niestety panowie chyba się nie uwolnię od problemów z tym samochodem ale do rzeczy. Zdjąłem pokrywę wałków rozrządu żeby m.in. zobaczyć w jakim są stanie i czy rozrząd nie jest przestawiony bądź luźny wyszło na to, że luźny nie jest wałki spodziewałem się, że może być kaszanka a jednak nie wyglądają źle rozebrałem również vanosa (single vanos) wyczyściłem ten tłoczek wchodził do tego "cylindra" z takim lekkim oporem wyczuwalnym w każdym razie więc też wydaje mi się, że vanos jest ok. Wymieniłem czujniki zarówno położenia wałka rozrządu jak i wału korbowego na nowe VDO i cóż straciłem tylko czas i pieniądze sporo pieniędzy :mad2: . Niemniej jednak bardzo mi zależy żeby reanimować ten samochód a przypominam silnik wraca do żywych tylko gdy jest ciepły problem z jego odpalaniem jest tylko gdy jest zimny czasami jest to możliwe po bardzo długich próbach a czasami nawet niemożliwe. Żeby mniej więcej wytłumaczyć czego oczekuje od tutaj obecnych Was to czy może ktoś miał podobny problem bądź zna kogoś kto miał, słyszał o takim problemie. Jeszcze jedna rzeczą która mnie zastanawia jest sposób w jaki auto kręci tak jakby chciał załapać po chwili znowu kręci potem na ułamek sekundy znowu jakby chciał załapać i tak ciągle nie wiem czy zrozumiecie dokładnie o co chodzi mam nadzieję, że tak. Z góry dziękuje za poświęcony czas chciałbym dorzucić zdjęcie jak wygląda silnik po pokrywą "wałków" mam nadzieje, że tak się to mówi ale nie wiem jak :|
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.