Skocz do zawartości

Szarpie podczas jazdy e90 n43 320i 170pk 2010r


Piotyl

Rekomendowane odpowiedzi

Problem polega na tym że bunia w zakresie 1700 /2000 albo pomiędzy 2000/3000 rpm lekko przerywa

Wymieniłem ostatnio termostat i sonda NOX i od tamtej pory mam ten problem z każdym dniem się nasila byłem umówić się u mechanika stwierdził że rozrząd najprawdopodobniej ( nie miał zbyt dużo czasu mam wizyty na przyszły czwartek) sprawdzałem łańcuch pod korkiem i raz był luźny zaś następnym razem napiety . Może sam napinacz nie spełnia juzbswijej roli ? Miał ktoś podobny problem ? Dzięki gory za pomoc jestem w Nl i koszta tutaj są naprawdę spore

E90

320i 170pk 2010r

147 tysięcy potwierdzony serwisowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic?

Czy rozciągnięty łańcuch daje objawy że szarpie autem w przedziale tych obrotów?

Jak jest silnik zimny nie słychać łańcucha Ale lekko obroty falują i zatrzesie buda jak się rozgrzeje to chodzi równo Ale wydaje mi się że łańcuch głośniej pracuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc dźwięk ustał okazało się że napinacz skończył swój żywot lekkie szarpanie pozostało będę kontrolował przez weekend jak problem poszanowania zostanie swiece zobaczę jak będą dobrzr wyglądać Chyba zacznę rozglądać się za wtryskami.... Dzięki za pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szarpanie bez błędów na kompie, ew. z błędem misfire, może być efektem wyciągniętego łańcucha.

Sprawdzać przez korek się nie da, jest to totalna bzdura, którą staram się przy każdej okazji obalać na tym forum.

U mnie przy przebiegu 170kkm łańcuch był tak wyciągnięty, że napinacz był wysunięty maksymalnie, a i tak nie dawał rady go napiąć.


Polecam zdjąć górną osłonę silnika, i osłuchać silnik bez niej, a najlepiej przejechać się kawałek.

Wyciągnięty łańcuch będzie wtedy bardzo dobrze słyszalny.


Druga rzecz - rozrządy w tych autach to bardzo słabe ogniwo, jeśli chcesz cieszyć się autem przez kilka lat to i tak musisz go wymienić.

Typowo trzeba się liczyć z jego wymianą przy przebiegu 150kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.