Skocz do zawartości

Bnw f30 cisnienie opon 18 cali


Kbsquad

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie jest prawidlowe cisnienie dla opon 18 w wersji 320d Efficient Dynamics ? Na naklejce mam podane tylko cisnienie dla opon 16. Alufelgi mam z wersji luxury.

Dzieki za informacje , szukalem w necie ale na kazdym forum sa sprzeczne informacje.

Edytowane przez Kbsquad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jakie jest prawidlowe cisnienie dla opon 18 w wersji 320d effective dynamics? Na naklejce mam podane tylko cisnienie dla opon 16. Alufelgi mam z wersji luxury.

Dzieki za informacje , szukalem w necie ale na kazdym forum sa sprzeczne informacje.

Efficient Dynamics jeśli już.

A dwa że to zależy od wersji silnikowej, od tego czy xdrive czy nie...

Więc.. więcej konkretów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie jest prawidlowe cisnienie dla opon 18 w wersji 320d effective dynamics? Na naklejce mam podane tylko cisnienie dla opon 16. Alufelgi mam z wersji luxury.

Dzieki za informacje , szukalem w necie ale na kazdym forum sa sprzeczne informacje.

 

Powinno być podobne jak w X-ie, czyli 2.4 przód, 2.6 tył dla normalnego obciążenia bez bagażu i pasażerów na tylnych siedzeniach ale być może napęd ma jakiś wpływ na wysokość ciśnienia .

p44ahXld_o.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Jakie jest prawidlowe cisnienie dla opon 18 w wersji 320d effective dynamics? Na naklejce mam podane tylko cisnienie dla opon 16. Alufelgi mam z wersji luxury.

Dzieki za informacje , szukalem w necie ale na kazdym forum sa sprzeczne informacje.

Kbsquad tak tylko informacyjnie. :wink:

Masz na naklejce ciśnienie tylko do 16" bo do tej akurat wersji (EfficientDynamics 163km) BMW miało jakiś taki koncept, żeby było pro eco. :wink:

Stąd ciśnienie na naklejce tylko i wyłącznie do 16" bo taki jest zalecany przez BMW rozmiar kół do tej wersji.


 

Efficient Dynamics jeśli już.

A dwa że to zależy od wersji silnikowej, od tego czy xdrive czy nie...

Więc.. więcej konkretów.

Luk_byd jak się już tak poprawiamy...

Co innego jest mieć po prostu program EfficientDynamics a co innego BMW w wersji EfficientDynamics.

Gwoli ścisłości. Kolega napisał, że ma "wersję EfficientDynamics" co jednoznacznie określa silnik i brak x-drive.

W tej wersji występował jedynie 320d 163km bez x-drive. :wink:


Eh.. po co tak złośliwie. :wink:

Do tego Twój późniejszy brak odpowiedzi dotyczącej ciśnienia. A przecież kolega podał Ci szczegóły. :wink:



Co do ciśnienia to jest rzeczywiście misz masz w necie.

Według mnie 2.4 z tyłu i z przodu bez obciążenia bęzdzie w porządku.

BMW F31 320d ED (N47T) - Mobil 1 ESP 5W-30 + AR9200

BMW F20 118d (B47) - MOTUL 8100 X-CLEAN+ 5W-30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.