Skocz do zawartości

dziwne dzwieki silnika bmw e46 318d


marcinl-lewandowskie39

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Ulepione z plasteliny :cool2:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Do wymiany.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma moze ktos z kolegów z forum koło pasowe wału w wzglednym stanie odkupiłbym bmw e46 320d 150km mam bardzo dziwne dzwieki wydobywające sie z okolic koła pasowego a na 100% nie jestem pewien ze to ono generuje ten grzechot zanim wydam 5 stówek na nowe koło wolałbym podmienic i się upewnić (oczywiscie zapłace za koło) dodam ze u mnie koło wyglada na sprawne zadnych peknięc kreci sie idealnie po osi tylko te paskudne dzwieki jeszcze jedno pytanie bo zdjąłem paski i odpaliłem i dzwięk pozostał i teraz mam zagwostke skoro koło kreci się bez oporu bo pasków niem ,czy tez ma prawo to koło chałasować
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Może hałasować również bez obciążenia.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jest to mozliwe ze jak silnik zimny i odpale to zaczyna chałasowac dopiero tak po 5 min i o to najbardzie mi chodzi gdyby chałasowało cały czas skłonny bym był do wymiany odrazu tego koła a tak jak pisałem zimny ok troche sie rozgrzeje to łychac co jakis czas a jak sie rozgrzeje to chałasuje rzęzi cały czas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Jeszcze raz zapytam czy jest możliwosc aby to łańcuch od pompy oleju tak hałasował przecież nie ma on zadnego napinacza ani prowadnicy więc o co by miał ''szurać'' tym bardziej ze na zimnym jest cisza dopiero jek wskazówka zejdzie z niebieskiego pola zaczyna sie zabawa przekopałem całe forum i nigdzie nie było takiego przypadku aby to ten łańcuch generował takie dzwięki ale moze ktoś się jeszcze wypowie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie gdzie może być przyczyna tego terkotania po rozgrzaniu ,możliwe że to pompa oleju ,wuczytalem ,że wałków balansujacych u mnie nie ma e46 320d 116km 2003r,ten terkot najbardziej słyszalny w lewym nadkolu to jest od strony kierowcy od góry silnika nie słychać .Rozrząd wymieniony bez rezultatu nie był wymieniony tylko łańcuch pompy oleju ale on nie ma napinacza więc chyba nie ma o co uderzać może ktoś wie coś więcej na ten temat .Panewka raczej by pukala a to dosłownie terkocze,dzwoni i tylko jak wskazówka płynu chłodniczego zejdzie z niebieskiego pola a dźwięk wydobywa się za koła prasowego wału
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam znaleziono w misce olejowej taki oto kołek ma oznaczenie PA662 moze ktos sie orientuje od czego on jest bo mechanik nie ma zielonego pojecia https://zapodaj.net/5b53f94690007.jpg.html https://zapodaj.net/16c507957a811.jpg.html https://zapodaj.net/0b6ed5d1c47dc.jpg.html ponadto został wymieniony łańcuch pompy oleju i pompa oleju efekty beda wiadome jutro czy ten grzechot ustał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat zamkniety pełen sukces teraz cisza czy zimny ,czy ciepły tak jak pisałem została wymieniona pompa oleju i łańcuch pompy przy okazji sprawdzone panewki .Taka ciekawostka że za pompe od bmw na alegro chcieli ok150-200zł a kupiłem od rand rovera za 25zł i wszystko śmiga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.