Skocz do zawartości

E39 przepustnica. Nowy zamiennik czy...?


Mamedini

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Padły mi już 3 przepustnice. Pierwsza 4 miesiące po zakupie samochodu, następna (używana) po miesiącu, minął kolejny miesiąc i znowu eml, trakcja i padnięta przepustnica (używana) adaptacja raczej nie była robiona w każdym z tych przypadków. Stwierdzam to po tym, bo ostatnio wymieniłem dise i mechanik kazał mi pojeździć kilka dni na benzynie, bo robimy adaptacje jak to powiedział. (Wspomniałem mu o błędach eml i trakcji, które pojawiły się dwukrotnie w ciągu 2 tygodni więc nie wiem czy chodzi o dise czy o te błędy) wcześniej nikt nie mówił o adaptacji. Każda poprzednia przepustnica była wymieniana u innego soecjalisty.

Następny m mechanik zaproponował mi nowy zamiennik z Niemiec za 150 euro i twierdzi, że montował je nie raz i jeżdżą jak trzeba albo wysyła starą do regeneracji do kogoś z Wrocławia (koszt około 800zl, zmienia zasadę działania, że nie wycierają się szczotki. Nie pytałem o to, nie wiem dokładnie o co chodzi)

Dopiero teraz zainteresowałem się głębiej tym tematem i tu rodzi się moje pytanie.

Wyczyścić starą jak jest napisane na forum, kupić zamiennik czy wysłać do tego Wrocławia.

Jeżdżę 2-3 tysiące kilometrów miesięcznie i muszę mieć w 100% sprawny samochód.


Z góry dzięki za przeczytanie mojego wywodu!! Nie wiem czy napisałem to wystarczająco przejrzyście. Piszcie jak macie jakies dosiwiadczenie w tej materii, odpowiem na każde pytanie.


Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Trzeba zajrzeć do dme, ponieważ to nie musi być przepustnica a nawet w tym przypadku mam podejrzenie, że raczej na pewno to nie ona.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie na komputerze pokazało tylko błąd przepustnicy. Samochód stoi u jednych z lepszych elektromechaników w mojej okolicy.

Mógłbyś rozwinąć swoją myśl co dokładnie zrobić i na co zwrócić uwagę. Mógłbym szepnąć słówko żeby zobaczyli to o czym mówisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Skoro dobry elektromechanik to powinien znać temat :wink: niech wyjmie dme i sprawdzi pod kątem przerw.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ,miałem podobne objawy wywalało błąd przepustnicy ,wyjąłem ją i wysłałem do regeneracji .

Warsztat znalazłem na necie ,zapłaciłem chyba ok 300zł i od wiosny mam spokój.

Mam e 39 2.8 benz.Poszukaj ,podzwoń a na pewno coś znajdziesz.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.