Skocz do zawartości

e60 2.2 m54 wyciek oleju z przewodu odmy


watuuss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z wyciekającym olejem z górnego przewodu wychodzącego z pokrywy silnika i idącego do odmy.

c79ea43cbd368a52med.jpg

Odma założona nowa z wszystkimi przewodami i dalej to samo.

Ciśnienie na wszystkich cylindrach w okolicach 11 barów wiec w normie.

Nie pomaga uszczelnienie silikonem po wkręceniu auta powyżej 2.5 tyś obrotów wywala od razu olejem na pokrywę

Ktoś jakieś pomysły gdzie szukać przyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mam silnik 2.2 2004 r. Stawiałem na warsztat , początkowo twierdzono ze uszczelkę trzeba wymienić w misie olejowej , Zrobiłem 600 km, a cały spód dalej zalany olejem , gdzie szukać mogę wycieku ? odma ok . Na postaju gazowanie ... nie wycieka nic . Samochód stawiany 3 razy na warsztat a nikt nie potrafi rozwiązać zagadki, auto kupiłem z tą usterką, silnik mimo to pracuje równo , brak problemów , o tyle ze musze kontrolować stan oleju, zależy jak ciskam po gazie, raz zje mi 1l na 1000 km, jak ciskam agresywniej to 2 l na 1000 km .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Z reguły puszcza uszczelka podstawy filtra oleju. Ale zużycie, o którym piszesz świadczy o tym, że trzeba zająć się pierścieniami. Niezła kałuża musiałaby być pod autem aby przyczyną był wyciek.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik za każdym razem był myty, znalazłem wyciek , ale coś mi mówi ze to nie będzie do końca to , przewód olejowy od vanosa pod spodem był mokry, przemacałem to palce w oleju . Dla pewności owinąłem szmatą by potwierdzić przepuszczenie, zrobiłem 50 km, a szmata sucha . Wymienie w sobotę i zobaczymy co dalej . Znajomy wspominał coś o simeringu ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.