Skocz do zawartości

Problem ze zdiagonowaniem maglownicy


syjam23

Rekomendowane odpowiedzi

Mam maglownice ze wspomaganiem wyciekow nie ma. I tu pytaniejak zdiagnozowac czy uszkodzona maglownica czy drazki czy koncowki drazkow.Jesli krece kierownica prawo lewo slychac stukanie.Jak zlapie za te oslony gumowe na koncach magla i ruszam prawo lewo to nic nie slychac ale jak ruszam gora dol to sychac stukanie ale duzo mniejsze niz jak ruszam kierownica. Wiem ze bylo o tym wiele razy ale nie znalazlem to co mnie interesuje.Prosze o wypowiedzi :modlitwa:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć luz na pezegubach przy kołach lub na tych pod osłonami gumowymi. Przekładnia moze też stukać z powodu luzu listwy w obudowie i stukać też może wałek atakujący z powodu nadmiernego luzu międzyzębnego. Tak że widzisz że stukać może wiele rzeczy. Najlepiej wjechać autem na kanał i wziąść drugą osobę żeby wykonywała krótkie ruchy kierownicą prawo-lewo a ty bierz w ręce przegub i patrz czy nie ma luzu. Operację tą robi się na aucie stojącym na kołach. Luz listwy w obudowie sprawdzasz chwytając za wewnętrzny przegub pod osłoną i robiąc ruchy góra-dół a luz na wałku możesz sprawdzić obserwując, gdy druga osoba rusza kierownicą, jak reaguje listwa zębata.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za zainteresowanie sie tematem. a powiedz czy jest mozliwosc zmniejszenie go.sa tam dwie sruby regulacyjne jedna prostopadle do kolumny kierowniczej a druga od gory nad ta sruba do czego one sluza.moze nimi mozna zniwelowac ten luz. w e34 jest opis kasowania tego luzu czy jest to mozliwe w e36.Jezeli tak to prosze o wypowiedzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.