Skocz do zawartości

316i n42 problem z rozruchem po wymianie bezpiecznika


bzykus92

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich forumowiczów;) od wczoraj moja E46 316i 2002r sedan stoi niestety unieruchomiona. Miałem problem z oświetleniem bagaznika wiec zajrzałem do bezpieczników, lecz stwierdziłem że przy okazji przejrzę wszystkie . Coś nagrzebałem bo po tym przekładaniu auto nie chciało odpalić. Po rozruchu na kable odpalił ale świeciły sie na stałe lampki od DSC i ABS ktore po odpaleniu normalnie gasną. Na drugi dzień odpaliłem auto i stwierdziłem że sprawdze co jest nie tak skoro te lampki sie swieca i znowu poprzekładałem bezpieczniki i znów to samo czyli akumulator rozładowany. Po odpaleniu na kable wszystko ok ale tym razem jak po 10 minutach zgasiłem to już nie odpaliłem wcale. Kolega sprawdził miernikiem akumulator zaraz po pierwszej nieudanej próbie i napiecie z 13,4 spadlo na ok 10 za chwilę było ok 7 i samo zaczeło rosnąć w górę i za pare minut samo spadało w dół.

CZY JEST MOŻLIWE ŻE PRZEZ ZŁE DOBRANE WARTOŚCI BEZPIECZNIKÓW LUB PRZEZ WŁOŻENIE ICH W ZŁE MIEJSCE AKUMULATOR SIE USZKODZIŁ?? BO DZIWNE ŻE PRZED MOJĄ NIEPOTRZEBNĄ WYMIANĄ BEZPIECZNIKÓW WSZYSTKO BYŁO OK. CHYBA ŻE NAGLE AKUMULATOR ZDECHŁ

JAKIEŚ WSKAZÓWKI OD WAS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być,że coś "kradnie" Ci prąd.Tak jak pisałem pozamykaj samochód i sprawdź jaki masz pobór prądu po ok 10min.Może któryś z odbiorników pobiera i rozładowuje akumulator.Czy źle wpięty bezpiecznik może rozładowywać...nie wiem.Musiałby być jakiś felerny,albo może nie tak coś z przewodami które dochodzą do skrzynki bezpieczników.Rozumiem,że teraz już masz wszystkie właściwe bezpieczniki na swoich miejscach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.