Skocz do zawartości

Bezpieczniki tylna klapa bagaznik


kazik09

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Szukaj przerwanych przewodów w gumowym peszlu a nie bezpieczników.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Podepnę się do tematu żeby nie tworzyć kolejnego. Czy ktoś zidentyfikował który kabel w gumowym peszlu klapy bagażnika w E46 kombi jest odpowiedzialny za otwieranie głównej klapy (nie tylnej szyby a mikro-włącznik główny)? Jest uszkodzony, klapa nie otwiera się lub otwiera samoczynnie podczas jazdy. Jak pougniatam kable w peszlu to jest ok na jakiś czas. Zacząłem wymieniać fragmęty kabli które idą przez peszel koło zawiasów klapy ale jest ich 23 (po 3 się znudziłem). Może któryś z kolegów doszedł który to kolor? Zrobiłem zdjęcie wiązki ale nie mam pojęcia jak dodać do postu (przez telefon).

Z góry dzięki za pomoc w identyfikacji przewodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zrobiłem zdjęcie wiązki ale nie mam pojęcia jak dodać do postu (przez telefon).

To nie facebook, musisz wrzucić fote na jakiś serwer i wkleić tu link.


Kolor kabla to szary z żółtym paskiem grubości 0,35 przynajmniej szukajác po moim VIN. Bmw potrafi zrobić zmiane w kolorach w zależności od rocznika, ale tego już mi się nie chce szukać. Jak podasz VIN to powiem ci czy w twoim jest tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Rzeczywiście kabel szary z żółtym paskiem odpowiada za mikrowłącznik. Niemniej jednak ponowne połączenie tego przewodu powoduje tylko impuls otwarcia klapy. Pozostawienie przewodu w ciągłości (odciety fragment i zastąpiony nowym przewodem) nadal nie otwiera klapy na mikroprzełączniku (przycisk klapy pod atrapą bagażnika). Mogę ją (klapę) otwierać tylko poprzez zwarcie (ciągłość połączenia) ponowne tego przewodu (podaje impuls na otwarcie klapy). Czy ktoś wie o co chodzi? Nie mam pojęcia o elektryce więc z góry dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pewnie zasniedzial Ci mikrostyk . Różnie z go przeczysc i sprawdź czy dziala

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.