Skocz do zawartości

Dobór felg - xDrive - rozdzielacz


Misyo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy

Poczytaj temat: https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=86&t=242171

Nie patrz na sam rozmiar, masz mieć homologowane przy mieszanym, bo siądzie ci skrzynia.

275/35 albo 285/35 podejdą, bo są w granicach różnicy 1% względem przodu w obwodzie, ale musi być homologacja opon BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam


Czy ktoś z kolegów korzysta z xdelete ? Jeśli tak to czy można trochę info ( co z czym połączyć).Przyznam że mam problem z setem na lato ( kółka, xdrive szarpie) i w lecie mógłbym odpuścić AWD.


Dzięki,pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam


Czy ktoś z kolegów korzysta z xdelete ? Jeśli tak to czy można trochę info ( co z czym połączyć).Przyznam że mam problem z setem na lato ( kółka, xdrive szarpie) i w lecie mógłbym odpuścić AWD.


Dzięki,pozdrawiam.

 

Xdelete to pośrednie rozwiązanie. Zainwestuj w koła o tych samych obwodach. Tu nie można oszczędzać kiedy dba sie o vtg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem właśnie po zmianie kół 9j przód i 10j tył,opony 245/40/19 oraz 275/35/19 Pirelli p-zero z gwiazdką. Sprawdzone, wypróbowane ,rozdzielacz Vtg zachowuje się dobrze, przyspieszanie z startu oraz z ruchu jest ok,napęd przedni się załącza i jest wszystko ok. Myślę że warto dla pewności zainwestować w dobre opony z homologacją tym bardziej że nie są aż takie duże różnice cenowe między oponami bez gwiazdki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem właśnie po zmianie kół 9j przód i 10j tył,opony 245/40/19 oraz 275/35/19 Pirelli p-zero z gwiazdką. Sprawdzone, wypróbowane ,rozdzielacz Vtg zachowuje się dobrze, przyspieszanie z startu oraz z ruchu jest ok,napęd przedni się załącza i jest wszystko ok. Myślę że warto dla pewności zainwestować w dobre opony z homologacją tym bardziej że nie są aż takie duże różnice cenowe między oponami bez gwiazdki.

 

No ale pewnie masz RF jak gwiazdka. A to opona cegła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony są zwykle, nie RF, opon z homologacją jest duży wybór, szukałem po numerze EAN, bo nawet ta sama opona,tego samego producenta ,w tym przypadku Pirelli p zero z gwiazdką różni sie od innych tego samego modelu i producenta,aż dziwne,różne opory toczenia, głośność,przyczepność oraz bieżnik,więc naprawdę trzeba wszystko dobrze sprawdzić i patrzeć na numer EAN gdyż przód oraz tył może być inny mimo że to p-zero.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony są zwykle, nie RF, opon z homologacją jest duży wybór, szukałem po numerze EAN, bo nawet ta sama opona,tego samego producenta ,w tym przypadku Pirelli p zero z gwiazdką różni sie od innych tego samego modelu i producenta,aż dziwne,różne opory toczenia, głośność,przyczepność oraz bieżnik,więc naprawdę trzeba wszystko dobrze sprawdzić i patrzeć na numer EAN gdyż przód oraz tył może być inny mimo że to p-zero.

 

To chyba w 19 calach jest dużo choć nie chce mi się wierzyć. W 20 calach nie ma pratycznie żadnej jeśli nie RF. Mam Micheliny pilot sport 4s czyli chyba obecnie najlepsza opona i nie ma homologacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba w 19 calach jest dużo choć nie chce mi się wierzyć. W 20 calach nie ma pratycznie żadnej jeśli nie RF. Mam Micheliny pilot sport 4s czyli chyba obecnie najlepsza opona i nie ma homologacji

Większość z marek premium posiadają opony z homologacją lub bez w tych samych rozmiarach oraz runflaty jak i zwykle ,nie wszystkie są dostępne u nas, moje były sprowadzanie z Niemiec. Trzeba naprawdę dobrze szukać. Również 20 calowy pilot sport 4s jest zwykły z homologacją oczywiście nie wszystkie rozmiary,te najbardziej popularne są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce gdybać ale też mam felge 10j z tyłu tylko 20 cali i oponę 275.Wyglada to delikatnie śmiesznie ponieważ rant felgi że tak powiem nie jest w opone tylko delikatnie wystaje.Opona jest też naciągnięta.

Na taką szerokość felgi to już powinna być opona 285.



8,5j (245) przód i 9j(275) tył chyba tak jest w orginale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba w 19 calach jest dużo choć nie chce mi się wierzyć. W 20 calach nie ma pratycznie żadnej jeśli nie RF. Mam Micheliny pilot sport 4s czyli chyba obecnie najlepsza opona i nie ma homologacji

Większość z marek premium posiadają opony z homologacją lub bez w tych samych rozmiarach oraz runflaty jak i zwykle ,nie wszystkie są dostępne u nas, moje były sprowadzanie z Niemiec. Trzeba naprawdę dobrze szukać. Również 20 calowy pilot sport 4s jest zwykły z homologacją oczywiście nie wszystkie rozmiary,te najbardziej popularne są.

 

Ja piszę o polskim rynku. I na pewno w jego przypadku nie jest jak piszesz. Ale chętnie zobaczę link do pilotów sport 4s z homologacją. Mogę prosić o link ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te nowe modele RF wcale nie są aż takie ceglane. Wymieniałem w sierpniu zeszłego roku letnie 19 Goodyear Eagle z 2018 na Michały PS4 i byłem bardzo zaskoczony jak lekkie są. Jeździ też bardziej komfortowo, nadal to RF ale postęp technologiczny jest widoczny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja piszę o polskim rynku. I na pewno w jego przypadku nie jest jak piszesz. Ale chętnie zobaczę link do pilotów sport 4s z homologacją. Mogę prosić o link ?

 

To jest link do 285/30


https://oponki24.com.pl/120324,opona-michelin-285-30r20-pilot-sport-4s-99y-xl-fr-.html?utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=3fa3424b-7d7e-f0f7-9d3c-98d3f08c89fd


Rzeczywiście nie ma 275/30 nie runflatów z PS4 jedynie z starszego modelu PSS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja piszę o polskim rynku. I na pewno w jego przypadku nie jest jak piszesz. Ale chętnie zobaczę link do pilotów sport 4s z homologacją. Mogę prosić o link ?

 

To jest link do 285/30


https://oponki24.com.pl/120324,opona-michelin-285-30r20-pilot-sport-4s-99y-xl-fr-.html?utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=3fa3424b-7d7e-f0f7-9d3c-98d3f08c89fd


Rzeczywiście nie ma 275/30 nie runflatów z PS4 jedynie z starszego modelu PSS.

 

Tylko to że są w rozmiarze 285/30 totalnie nic nie znaczy. Bo teraz byś musiał mieć tez z gwiazdką na przednią oś czyli rozmiar 245/35. Żeby była pełna homologacja na dwie osie co to za tym idzie być spokojnym o obwody. A w 245/35 nie ma pilotów z homologacją ;) dlatego jeśli dwie szerokości z homologacją to praktycznie zostają Ci same RF. Czy to 20 cali czy 19. Chyba w 18 coś więcej do wyboru jak pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.