Skocz do zawartości

M57 strasznie kopci


bmwm62

Rekomendowane odpowiedzi

Nabyłem auto jakieś 3 msc temu, auto miało uszkodzony wtryskiwacz, został zmieniony na inny dobry.

Auto odpala, jeździ ma moc, nic po za strasznym kopceniem przy nagłym przyśpieszaniu.

Klapy z kolektora usunięte, nieszczelności nie ma bo sprawdzałem, oleju jakoś nadmiernie nie ubywa.

Auto kopci na czarno aż wstyd przyśpieszać..,

Czy to wina wtryskiwaczy ? ( korekty sprawdzane i mieści się w normie)

Od czego zacząć ?

 



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam ten problem zakładałem temat ale nie rozwiązałem problemu.


https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=69&t=327217&hilit=+kopci


Mam wrażenie że jak jeżdżę spokojnie np po mieście, to później przy agresywniejszej redukcji na początku kopcenie jest duże, później jak by coraz mniejsze. Jak bym jeździła cały czas na maksa to kopcenia nie ma. Przewija mi się co jakiś czas błąd przepływomierza, obstawiam ten problem, i przymierzam się do wymiany.

x3334a545255abac1e52.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam ten problem zakładałem temat ale nie rozwiązałem problemu.


https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=69&t=327217&hilit=+kopci


Mam wrażenie że jak jeżdżę spokojnie np po mieście, to później przy agresywniejszej redukcji na początku kopcenie jest duże, później jak by coraz mniejsze. Jak bym jeździła cały czas na maksa to kopcenia nie ma. Przewija mi się co jakiś czas błąd przepływomierza, obstawiam ten problem, i przymierzam się do wymiany.

 


Dokładnie mam tak samo... im dłużej jeżdzę w niskim zakresie obrotów to wtedy przy natychmiastowej redukcji wydmuchuje wszystko i później spokój...

U mnie błąd jedynie od sterownika świec i pokazuje że grzeją tylko 3 z 6 a świece założyłem nowe, więc to sterownik siedzi, w co wątpie żeby miał wpływ na takie kopcenie.

W niskim zakresie obrotów na 5 biegu mam lekkie poszarpywania na obrotach, już obstawiałem że to skrzynia ale może to coś dzieje się z egr i stąd dziwne wahanie się obrotów i kopcenie.




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, DPF nie mamy, może być jeszcze problem z EGR. Co do świec ja zrobilem na odwrót wymieniłem sterownik, i świece dalej wypadają w błędach mimo że w zimie nie ma problemu z zapaleniem, a świece były wymieniane rok temu.


Najlepiej będzie kupic jakaś używkę przepływki i sprawdzić czy to faktycznie rozwiąże problem. Nowy to koszt około 600zl z allegro jakieś 150zl. Tylko są dwa rodzaje owalne i okrągłe.

x3334a545255abac1e52.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego niestety powiedzenie diesel musi dymic nie wzielo sie znikad :wink: jesli nie masz dpfa(nie ma co zatrzymac sadzy) nie oszukujmy sie nie ma diesla ktory nie pusci baczka przy odcince teraz pytanie czy dymi ciagle i jaka jest barwa czy jest ciemno za nami czy to lekki dymek pozniej wszystko zalezy od kondycji silnika :wink: wedlug mnie jesli nie kopci do 3,5 tysiaca to nie masz sie czym przejmowac najlepiej wrzuc filmik to ocenimy :wink: no chyba ze tak kopci ze nic nie bedzie wiadac :mrgreen: oczywisice zartuje :lol:

Czasem na drodze spotykam prawdziwych szalencow...

Pedza na złamanie karku i wbrew rozsadkowi...

Czasem naprawde ciezko ich wyprzedzic...

 

 

Moje 730d==>

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego niestety powiedzenie diesel musi dymic nie wzielo sie znikad :wink: jesli nie masz dpfa(nie ma co zatrzymac sadzy) nie oszukujmy sie nie ma diesla ktory nie pusci baczka przy odcince teraz pytanie czy dymi ciagle i jaka jest barwa czy jest ciemno za nami czy to lekki dymek pozniej wszystko zalezy od kondycji silnika :wink: wedlug mnie jesli nie kopci do 3,5 tysiaca to nie masz sie czym przejmowac najlepiej wrzuc filmik to ocenimy :wink: no chyba ze tak kopci ze nic nie bedzie wiadac :mrgreen: oczywisice zartuje :lol:

 

Kolego zdrowy diesel nie kopci, czy ma dpf czy nie ma...

Druga sprawa, kondycja silnika wzorowa jak na ten przebieg 240 tys

d6d5ffb2340a0354f92ce37fb0d95387.jpg


Od 2 tys w górę idzie taka czarna chmura że nie widać w lusterku auta który jedzie za mna :). Kolor czarny lekko brunatny, co najdziwniejsze że nie za każdym razem taki dymek puszcza...




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyczysc na poczatek egr klapki z kolektora usowales sam ? zwrociles uwage moze na wezyki z podcisnienia ? bedziesz pod autem zdejmij oslone i sciag waz z intercoolera sprawdz czy nie ma w nim oleju :wink:

Czasem na drodze spotykam prawdziwych szalencow...

Pedza na złamanie karku i wbrew rozsadkowi...

Czasem naprawde ciezko ich wyprzedzic...

 

 

Moje 730d==>

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyczysc na poczatek egr klapki z kolektora usowales sam ? zwrociles uwage moze na wezyki z podcisnienia ? bedziesz pod autem zdejmij oslone i sciag waz z intercoolera sprawdz czy nie ma w nim oleju :wink:

 

Wężyki podciśnieniowe wymienione wszystkie, i zaznaczam że dobrze założone, w przewodach od IC nie widziałem M57 czy M47 żeby delikatnie nie było oleju...

Żeby to wpływało na kopcenie to szło by na niebiesko...

Więc to na pewno nie ta droga...



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec to pewnie problem mieszanki wiec albo wtryski a jesli masz od kogo pozycz przeplywke i posmigaj troche albo odepnij i zobacz jaki efekt :wink:

Czasem na drodze spotykam prawdziwych szalencow...

Pedza na złamanie karku i wbrew rozsadkowi...

Czasem naprawde ciezko ich wyprzedzic...

 

 

Moje 730d==>

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.