Skocz do zawartości

F30 - Wymiana na Full LED


zaxang

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,


chciałbym wymienić lampy w aucie i miałem 2 opcje: albo Angel Eyes albo Full Ledy. Założyłem ten wątek dla przyszłych posiadaczy BMW, żeby rozwiać ich wątpliwości.


Otóz zastanawiam się czy mogę bez większego problemu zamontować adaptacyjne full ledy w aucie, w którym były zwykłe reflektory halogenowe? Znalazłem takie z firmy Hella w ofercie Intercarsu, dokładnie te: https://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/3416133432340-1EX012_102_911-O12470-reflektor.html .


Stąd 2 główne pytania:

1. Co będę jeszcze potrzebował oprócz tych reflektrów?

2. Czy jest możlwość zrobienia tego stosunkowo w szybkim czasie czy wymaga to ponad zaawansowanej wiedzy?


Moje auto to BMW F30 328i 2013.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe full Ledy widziałem gdzieś taniej , już nie pamiętam gdzie ale poszukaj coś mi się wydaje że za ok 1500 można kupić, te lampy są helli , tzn mają napis "Hella Led" zamiast BMW ale myślę ze to chyba nie problem. Do tych ledów potrzebujesz modułów/sterowników 5szt na lampę, musisz mieć kamerę która je obsłuży, główny moduł który z tym wszystkim zagra, no i całość zakodować, to takie podstawy z punktu widzenia laika, więcej pewnie powie ktoś kto to robi na co dzień.
p44ahXld_o.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te ledy, które są na obrazku są nie kompletne do tego potrzebujesz przetwornice itd, możesz kompletowac ale to się nie opłaca, dopytaj bo może obrazek jest tylko poglądowy


Ja kupiłem full ledy kompletne oryginalne BMW za 5500 - 2750 za szt - nie adaptacyjne ( adaptacyjne jakieś 3 tys droższe a do tego trzeba kamerę i pewnie kupe innych rzeczy)

(Jak szukałem - najtańsze kompletne lampy jakie znalazłem były za 5300 ~ reszta jest nie kompletna)



Zwykle full ledy podobne do ksenonów, dobry elektryk powinien nie miec problemów z nimi (moduł). Pozycjonuje na stałe jak ksenony -

Edytowane przez Triczaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie potrafię nigdzie znaleźć tych Hella za podobną kwotę. Nie orientujesz się bardziej gdzie je widziałeś?

 

Wiesz co, już dokładnie nie pamiętam ale były za te pieniążki na 100%, poszukaj na necie, będąc szczerym ja też mam z Inter Carsu ale adaptacyjne i mnie one na firmę, plus zniżki wyszły ok 2300, tą metoda zwykłe wychodziły coś kole 1.3tyś.

Tak jak kolega powyżej pisze potrzebujesz jeszcze na każdy reflektor 5szt tkz jeży czyli /modułów/sterowników , jak zwał tak zwał, te ostatnie znajdziesz na All, komplety ok 1-2tyś, no i reszta którą wspomniałem wcześniej.

p44ahXld_o.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.