Skocz do zawartości

[E60] 535d LCI Pytanie "sportową" o skrzynię biegów


mikan

Rekomendowane odpowiedzi

Dla większości z Was pytanie najpewniej wyda się głupie ale nie mam nikogo kto mi na to odpowie.

Mam 535d lift AT Sport-ową, łopatki itp.

Inaczej wygląda, jest przycisk SPORT itp - podobno tylko bajer, soft ale coś tam się charakterystyka zmienia itp.

Na drążku wiadomo jest PRND a przesuwając w lewo M/S


Manual jak rozumiem jest do zmiany z łopatek albo przód <-> tył drążkiem ?


A co z tym S ? To jest sport taki sam jak to co włączę z przycisku SPORT czy coś innego ?

Wczoraj wrzuciłem ten S, zapaliło się S1, samo przerzucało biegi i też wydaje mi się że charakterystyka inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moda na odcinkę nie robiłem.

Rozumiem, że trybie M nie samo nie przerzuci. A co jak będzie przycisk SPORT włączony ?

I ponownie, jaka jest różnica między trybem sport włączonym z przełączenia drążka D -> S a trybem sport włączonym przyciskiem SPORT jadąc na D ?

Inaczej, która korzystniejsza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jak dla mnie jest prosta. Jadąc na trybie "D" jeździsz normalnie, wciskasz przycisk "sport" i zmienia się charakterystyka przełączania biegów.

Auto w trybie sport nie spada na niższe obroty tylko cały czas trzyma optymalne obroty do dynamicznej jazdy- generalnie fajne przy wyprzedzaniu bo startuje od razu z wyższych obrotów i lepiej przyśpiesza. Tryb M/S jest to ręczna zmiana biegów gdzie możesz pociągnąć do odcięcia i przełączyć kiedy chcesz, oczywiście ten tryb ma pewne blokady tak żeby silnik nie zgasł- nie przełączysz na za niski bieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.