Skocz do zawartości

Radio navi problem z menu


Jezollo

Rekomendowane odpowiedzi

Mam drobny problem ponieważ na ekranie po wejściu do menu było można ustawić np wyświetlany język, włączyć wyświetlanie godziny, suwaki różne dotyczące głośności, limity prędkości, opcje nawigacji itp itd.

W pewnym momencie zauważyłem dziwna rzecz. Większość pozycji w menu zniknęło.

Nie mam możliwości zmiany języka, właściwie mam do wyboru tylko 3 pozycje: settings, outside temp. I monitor off. Dodam że w opcji settings mogę wybrać tylko czy temperatura w °C czy °F.


Nie wiem czy zrobiłem to jakąś kombinacją klawiszy czy stało się to samoczynnie. Jakieś porady? Jak przywrócić radio do ustawień fabrycznych lub przywrócić wszystkie opcje? Dodam że odłączenie akumulatora na 30 minut nic nie dało...

293e81cc838be361e5a8262e66121c49_orig.jpg

Bmw x3 e83 2003r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzałem na tył auta i zauważyłem nie napęd DVD od nawigacji GPS nie pracuje. Świeci tylko dioda ale nie słychać żeby napęd obracał płytę, poza tym nie chciał płyty wysunąć. Nie korzystam z samej nawigacji ponieważ to tylko audio bez ekranu,ale czy przez sam niedziałający napęd mogły się wyłączyć opcje w radio?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
To nie to. Kupiłem inny napęd DVD, chodzi, czyta płytę, ale na menu radia nie wróciły opcje nawigacji, nie mogę wpisać adresu itp. Jak przywrócić te ustawienia?

 

Spróbuj zainstalować na nowo soft od menu.

--

Pozdrawiam,


deebee (Darek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecna wersja softu to 47-03 54.

Czy mogę wrzucić bezpośrednio soft yaza? Nie powinienem zastosować jakiegoś przejścia?

Jest to soft tylko spolszczajacy czy kompletny pakiet?


I chyba wcześniej nie wspominałem że chodzi o wersję monochrom... Chłopaki proszę o podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie. Jak już pisałem pobrałem soft z chomika dareckx1. Szukałem softow do radia z monochromem i nie znalazłem nigdzie jednoznacznych odpowiedzi. Dlatego w ciemno spróbowałem softu yaza który jest powszechnie polecany mając nadzieję że to wersja uniwersalna.


Gdzieś przeczytałem że pierw trzeba zaktualizować do v32 żeby potem instalować yaza, ale zakończyło się to podobnym skutkiem.


Jeśli macie to bardzo proszę o link do soft dla radia z monochromem.


BTW. Zakupiłem nowy napęd mk4 i była tam już płyta z mapami. Wsiadam w auto jadę a tam miła pani mówi skręć w lewo skręć w prawo... Super! Tylko ze to nie ja ustawiłem cel podróży, nie wiem dokąd prowadzi a na radio nie mam ustawień navi i nie mogę nic ustawić :cry2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie. Jak już pisałem pobrałem soft z chomika dareckx1. Szukałem softow do radia z monochromem i nie znalazłem nigdzie jednoznacznych odpowiedzi. Dlatego w ciemno spróbowałem softu yaza który jest powszechnie polecany mając nadzieję że to wersja uniwersalna.


Gdzieś przeczytałem że pierw trzeba zaktualizować do v32 żeby potem instalować yaza, ale zakończyło się to podobnym skutkiem.


Jeśli macie to bardzo proszę o link do soft dla radia z monochromem.


BTW. Zakupiłem nowy napęd mk4 i była tam już płyta z mapami. Wsiadam w auto jadę a tam miła pani mówi skręć w lewo skręć w prawo... Super! Tylko ze to nie ja ustawiłem cel podróży, nie wiem dokąd prowadzi a na radio nie mam ustawień navi i nie mogę nic ustawić :cry2:

 

IMHO soft do MK4 mono i color to dwie rożne bajki. Kiedyś ściągałem i instalowałem soft MK4 mono, jeśli go jeszcze mam, odezwę się na PW. Wieczorem sprawdzę.

--

Pozdrawiam,


deebee (Darek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem od kolegi deebee softy które jak twierdzi u niego działają. Spróbowałem..


Sprawa ma się tak że wkładam płytę za pierwszym razem to mk4 przemieli płytę dość szybko i wypluwa. Drugie wsadzenie to już różnie bo czasami długo kręci i wypluwa a czasem chwilę kręci i czytnik jakby przestał się płytą interesować bo przestaje pracować nie wysuwając jej.


Generalnie to mam podejrzenia, że nie ma komunikacji między radiem a czytnikiem.


Czytnik kupiłem na allegro (w napędzie były już mapy) i po pierwszym odpaleniu po polsku lektor prowadził mnie do jakiegoś celu. Nie wiem jakiego bo ani go nie ustawiłem ani go zmienić nie mogłem. Wskazówek na radio nie było, jedynie na ekranie deski rozdzielczej.

Obecnie sprawa ma się tak że jestem po serii prób załadowania nowego softa i nie ma żadnej reakcji poza tym że lektor już nie mówi nic... Jestem w punkcie wyjścia z serią nagranych płyt.


Podsumowując jak wspominałem podejrzewam brak komunikacji między czytnikiem a radiem. Podczas zapłonu odlaczylem i podłączyłem go - zero reakcji. Macie może pojęcie gdzie zerknąć i sprawdzić? Jakieś wtyczki, piny bezpiecznik czy cokolwiek? Jestem bliski zrezygnowania a zależy mi na zrobieniu tego, pozdrawiam. :mad2:


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdiagnozowano u mnie problem ze zmieniarką cd, która jest w podłokietniku. Rzekomo sygnał idący światłowodem z czytnika przechodzi przez zmieniarkę i następnie do radia. Światłowód na wysokości zmieniarki jest uszkodzony co powoduje wyżej opisywane problemy.

Teraz mogę kupić inna zmieniarkę lub można podłączyć światłowód z pominięciem zmieniarki wyłączając możliwość używania muzyki z płyty.

Jestem na etapie zakupu zmieniarki, będę raportował co dalej.


EDIT. W e83 nie ma światłowodu... Zmarnowany czas i pieniądze. Nadal stoję w miejscu. Diagnostyka wykazuje jedynie błąd na wysokości zmieniarki, nic więcej nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.