Skocz do zawartości

Szum przy załączonej skrzyni


Paweł E70

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jako, że to mój pierwszy post, witam serdecznie Wszystkich.


Kupiłem E70 3.0 si 2008r.

Nie będę zanudzał, ale jestem pod wrażeniem z jazdy i ogólnego wizerunku auta. Jest to moje pierwsze BMW i chyba przekonuję się do tej marki :D

Jedyne co mnie zaniepokoiło, to delikatny szum z komory silnika, wydaje się, że z lewej strony ( nie wiem jak to opisać - jak szumiące łożysko, lub jak delikatne szumienie wibrującej nakrętki na czymś metalowym - może jedno z drugim ). Nie jest to głośny dźwięk, lecz słyszalny delikatnie w kabinie.

Dzieje się tak podczas gdy jest zapięta skrzynia i naciśnięty hamulec nożny. Kiedy puszczę hamulec i auto się toczy, lekko szumienie cichnie lecz jest, natomiast kiedy dodam lekko gazu całkiem ustępuje.

Jeśli włączę parking praktycznie cichnie całkowicie, a na neutralu słychać nieznacznie.

Dodam jeszcze, że mam książkę serwisową od początku do końca i auto ma przejechane 170 000. Z tego co mówił właściciel w BMW nie zalecali wymiany oleju w skrzyni, on również nie wymieniał - więc nie wiem czy w ogóle był wymieniony... :cry:

Miał może ktoś z Was podobne objawy ?

Mam nadzieję, że opis jest w miarę czytelny :)


Pozdrawiam.

Edytowane przez Paweł E70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to raczej niemożliwe, że ten typ tak ma... ?

Musi być jakaś przyczyna. Może, jeszcze ktoś miał podobny przypadek ?

Pojadę z tym do mechanika, ale fajnie jest wiedzieć coś na temat zanim usłyszy się diagnozę, nie zawsze dobrą :?

Sami wiecie jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.