Skocz do zawartości

BMW e46 330Ci EML + DSC + żółta od hamulca ręcznego


patroltt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pół roku temu po raz pierwszy zapaliły mi się te 3 kontrolki (jak w tytule) i czasami dochodzi do tego "check engine", ostatnim razem udało mi się jakoś naprawić problem robiąc różne kalibracje w inpie, coś w inpie zrobiłem i przez te 6 miesięcy był spokój ale niestety kontrolki wróciły. Byłem u mechanika na wymianę tylnych amortyzatorów ponieważ coś stukało z tyłu na zakrętach i na drugi dzień po odebraniu auta problem z przed 6 miesięcy powrócił, znowu te 3 kontrolki po odpaleniu auta i czasami podczas jazdy się zapalają, nie ma reguły chyba na to. Wczoraj chciałem sprawdzić czy przepływomierz nie jest uszkodzony i kiedy silnik przeszedł w tryb awaryjny przy odpalaniu na postoju odpiąłem przepływomierz i silnik całkiem zgasł. Podpiąłem go ponownie i odpaliłem silnik i kontrolki już się nie paliły (nawet check engine zgasł ). Dlatego teraz tak sobie myślę czy to może powodować zepsuty przepływomierz ? Dodam też że jak ten problem powrócił ostatnio to wyczyściłem wtyczki od DME bo gdzieś czytałem że to przez to mogą być takie problemy (użyłem preparatu clean tronic). Po zrobieniu wszystkich adaptacji problem zazwyczaj powraca po około 2-3 dniach. Zauważyłem też że jak kontrolki się pojawią podczas jazdy to mogę prawie normalnie jechać z tym że przy zmianie biegów obroty skaczą do góry zanim zmieni się bieg (mam skrzynię SMG).



Informacje na temat samochodu:

Bmw e46 330Ci m54b30

rocznik: 2002

przebieg: około 216000 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie podałeś najważniejszego - błędów z dme i dsc. Objawy pasują do przepustnicy.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podeśle później zdjęcia z inpy, zapomniałem dodać że przepustnica była czyszczona przez mechanika ale nic to nie dało :( Może już całkiem padła ale dziwię się że pół roku temu było to samo i coś zrobiłem w inpie i na te 6 miesięcy był spokój. Może to przypadek, jeszcze zobaczę w jakim stanie są wtyczki od DME i od przepustnicy, może w tym jest problem że raz łaczy wtyczka a raz nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Skup się raczej na przepustnicy, ale pewność będzie jak wkleisz błędy.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przepustnica, warto zajrzeć do dme, zdarza się, że to w nim są przerwy.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co się stało ale odkąd odłączyłem ten przypływomierz i podłączyłem go ponownie to auto od tej pory nie pokazuje żadnych kontrolek oprócz check engine. Już od tamtej pory minęło 6 dni więc problem już dawno by się pojawił ale jeszcze za wcześnie żeby się cieszyć. A nic od tamtej pory nie robiłem żadnej adaptacji, nawet błędów tamtych nie skasowałem także nie wiem o co chodzi ale na razie autko jeździ. W każdym razie dziękuję za pomoc.


Po testuje autko jeszcze przez jakiś czas i dam znać czy problem powrócił.


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Świruje elektronika, często tak bywa.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.