Skocz do zawartości

Elektrozawór VANOS orginał czy zamiennik?


Majek23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam pytanie odnośnie elektrozaworu vanos a mianowicie jakiś czas temu miałem błąd elektrozaworu vanos po stronie wydechowej (2A87 zacięcie mechaniczne).Olej wymieniłem,zawory wyczyściłem, pozamieniałem miejscami i problem znikł.Po przejechaniu około 3 tyś km i żadnych błędów ze strony elektrozaworów postanowiłem zamienić je z powrotem i zobaczyć co się będzie działo i tak jak wcześniej czyli silnik rozgrzany i czy to w trasie czy w mieście przy podjeżdzie pod górkę wywala błąd elektrozaworu po stronie wydechowej.Dziwi mnie że gdy był w miejscu zaworu ssącego to nie wyrzucał błędu ale chciał nie chciał obstawiam że jeden zawór do wymiany.I teraz pytanie takie czy jeżeli kupno to tylko serwis i oryginał czy są jakieś dobre zamienniki i czy wymieniać jeden czy obydwa? Widziałem zawory firmy febi,topran,vaico,prieburg i jakieś inne.Miał ktoś jakieś doświadczenie z zamiennikami i poleciłby coś czy darować sobie i zamówić oryginał?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Cześć wymieniłeś ten elektrozawór ? jak tak to jakiej firmy? jeden czy dwa? mam taki sam problem przy podjeździe pod góre wyrzuca błąd zaczyna świecić kontrolka silnika i silnik zaczyna nierówno pracować, po zgaszeniu i zapaleniu wszystko wraca do normy miałeś tak samo? Na kompie wyrzucił dwa błędy zawór po stronie wydechowej i wypadanie zapłony 5 cylinder. Zamieniłem miejscami i umyłem elektrozawory chwile było spokoju ale dziś znowu pod górkę tylko inaczej bo kontrolka na chwilkę się zapaliła i zgasła i silnik nierówno pracował po zatrzymaniu i zgaszeniu zapalaniu dalej nierówno pracował tak jakby kompresji nie miał ja jeden cylinder odczekałem chwile i zatrybił wydaje mi się ze to może być dlatego że ten elektrozawór jest teraz po stronie ssącej. Daj znać czy wymieniłeś i czy pomogło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wymieniłeś ten elektrozawór ? jak tak to jakiej firmy? jeden czy dwa? mam taki sam problem przy podjeździe pod góre wyrzuca błąd zaczyna świecić kontrolka silnika i silnik zaczyna nierówno pracować, po zgaszeniu i zapaleniu wszystko wraca do normy miałeś tak samo? Na kompie wyrzucił dwa błędy zawór po stronie wydechowej i wypadanie zapłony 5 cylinder. Zamieniłem miejscami i umyłem elektrozawory chwile było spokoju ale dziś znowu pod górkę tylko inaczej bo kontrolka na chwilkę się zapaliła i zgasła i silnik nierówno pracował po zatrzymaniu i zgaszeniu zapalaniu dalej nierówno pracował tak jakby kompresji nie miał ja jeden cylinder odczekałem chwile i zatrybił wydaje mi się ze to może być dlatego że ten elektrozawór jest teraz po stronie ssącej. Daj znać czy wymieniłeś i czy pomogło

 

Witam.Jeszce nie wymieniłem.Jutro mam otrzymać paczkę i na dniach wymienię.Zamówiłem orginał.Ja nie miałem takich objawów jak ty jedyne co było to żółta kontrolka silnika i redukcja mocy mimo to silnik pracuje normalnie tyle że nie wkręca się powyżej około 3tyś kilometrów.Po zamianie zaworów miejscami żadnych błędów nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.