Skocz do zawartości

zerwana linka otwierania maski


shorty1988

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


Parę dni temu zerwała mi się linka od otwierania maski w e87 (2005r). Linka jest cała przy rączce więc prawdopodobnie puściła albo przy zamku albo na łączeniu pod maską.

Zdjąłem nadkole ale nie ma tam szans żeby w jakikolwiek sposób dostać się do linki (poprzez kable od instalacji gazowej). Czy komuś udało się dostać do maski poprzez nerki w zderzaku? W jaki sposób je zdemontować i czy w ogóle istnieje otwarcia w ten sposób?

Z góry dzieki za pomoc

"Jest kilka rzeczy na tym świecie, które są dla mnie świete. Moi przyjaciele, mój samochód, moja kobieta. Jeżeli zranisz którykolwiek z nich, módl się, by Bóg znalazl Cię przede mną."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taka możliwość, ostatnio mnie to spotkało. Akurat w moim przypadku pękło te całe mocowanie co jest przy rączce jak się potem okazało przez zardzewiały zamek w masce trzeba było mocniej ciągnąć i plastiki tego nie wytrzymały. Najlepiej weź drugą osobę żeby dociskała maskę tak jakby robić masaż serca, zamek wtedy łatwiej odbija. Do zdjęcia nerek niezbędne są takie cienkie śrubkręciki do podważenia zatrzasków. Zatrzaski znajdują się od góry i od dołu po dwa, jak poświecisz latarką to je widać. Jak będziesz miał szczęście to pójdzie lekko ale generalnie trzeba uważać bo łatwo połamać. Najlepiej wypiąć najpierw dolne zatrzaski i potem górne. Jak już nerkę będziesz miał zdjętą już jest w miarę z górki, dłuższym śrubokrętem musisz podważyć ząb zamka, trzeba go wymacać. Generalnie robota jak operacja przez dziurkę od klucza. Jak będziesz go podważał niech druga osoba lekko dociska maskę tak jak napisałem wyżej, wtedy nie trzeba używać dużej siły do podważenia zamka a uwierz że jest tam bardzo mało miejsca i ciężko jest przyłożyć siłę. Generalnie operacja w miarę trudna ale wykonalna, przygotuj się na wkurw i poharatane dłonie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.