Skocz do zawartości

BMW F30 316i Dzwonienie rozrządu? Nagranie


Tomek Kemot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

samochód BMW f30 316i silnik N13. Przebieg 68 000 km. Samochód na gwarancji. Ostatnio zaniepokoiły mnie dźwięki dobiegające z silnika. Podczas uruchamiania zimnego silnika po dłuższym postoju silnik wydaje dźwięki aż zęby bolą :shock: Przypomina to metaliczne szuranie dzwonienie. Na myśl przychodzi mi luźny łańcuch rozrządu. Po około 40 sekundach niepokojące dźwięki ustają i silnik pracuje już ładnie. Zwiększenie obrotów silnika do 1400 tak jak przy pracy na "ssaniu" również nie spowoduje już pojawienia się tych dźwięków. Jeżeli wyłączę silnik i po chwili go ponownie uruchomię niepokojące dźwięki się już nie pojawiają. Pojawią się przy uruchomieniu silnika znowu po jakiejś godzinie czy dwóch (jeżeli nie jeździłem i silnik nie został rozgrzany). Natomiast podczas wolnej jazdy do 40-50 km/h kiedy w kabinie jest cicho i nie słychać szumów opon i powietrza daje się usłyszeć też metaliczne szuranie. Dźwięk jest cichy ale słyszalny i nie jest przyjemny.


Poniżej nagranie. Czy to łańcuch rozrządu czy może coś innego. Samochód ma mały przebieg tylko 68 000 :roll: Jestem już umówiony w serwisie na piątek. Zobaczymy co powiedzą. Samochód jeszcze na gwarancji.




oraz porównanie (wycięte z nagrania powyżej) pracy silnika zaraz po uruchomieniu oraz minutę później ta sama prędkość obrotowa silnika czyli około 1400. Różnica jest ogromna. :shock:


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.