Skocz do zawartości

Wentylator chlodnicy pracuje caly czas na wysokich obrotach


taubeta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

na początku chcę się przedstawić. Jestem nowym forumowiczem i od niedawna właścicielem BMW E87 120d 177KM 2007r z silnikiem N47D20A. Pojawił się ostatnio problem z ciągle pracującym na wysokich obrotach wentylatorem chłodnicy. Poziom cieczy chłodzącej jest w normie, nie wyskakuje żaden komunikat na wyświetlaczu ani tez nie świeci się żadna kontrolka informująca że coś jet nie tak, po podpięciu do interfejsu diagnostycznego widnieje błąd "46D1 - status pomocniczej pompy wodnej, - zwarcie z biegunem dodatnim lub obwód przerwany" ale ten błąd widniał jeszcze zanim zauważyłem problem z wentylatorem, jedynie doszedł nowy błąd "480A - system filtra cząstek stałych". Czytałem wypowiedź jednego z internautów że przyczyna może leżeć w czujniku temperatury. Czy ktoś z Państwa miał podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odczytaj wartość temperatury płynu na komputerze lub przez ukryte menu, problem z wentylatorem oraz dpf może być skutkiem nieprawidłowej temperatury.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zdecydowanie.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć,

W moim e87 2005r, w którym był seryjnie zamontowany m47 ktoś po jej (zapewne) owinięciu na drzewie zamontował n47 z 2007r. :roll: wiem...wiem... (takich sie nie kupuje, ale tak wyszło - w każdym bądź razie wszystko działało i nawet od 5 lat użytkowania nie mogłem narzekać).


W ostatnim czasie jeden z mechaników wymieniał w niej wentylator chłodnicy/klimatyzacji, niestety nieudolnie (zakupił jakiś przypadkowy zaczał żeźbić i łączyć mój stary wentylatorem modułowym z jakiegoś anglika - kosmos!, nie wyszło z tego nic i zrezygnował z dalszych poszukiwań (oczywiście starego już nie odzyskałem).


Po długich poszukiwań i wątpliwościach czy w takim przypadku powinienem wybrać wentylator do m47 czy do n47 odnalazłem (oczywiście do 2.0d) wentylator z modułem do m47, po jego zainstalowaniu chodzi na 3 biegu bez zatrzymania, do momentu jego odłączenia pod maską :cool2:, niestety!


Teraz udało mi się zdobyć jakiś z pewnego źródła do n47 ale bezmodułowy, po pierwszym podłączeniu rzeczywiście na postoju stoi, po uruchomieniu klimatyzacji włącza się (chyba) na pierwszy bieg, bo jakośc spokojniej....


I tu pojawia się moje pytanie,

1) czy mogę zamontować bezmodułowy wentylator (szczerze nie wiem jaki powinien tam teraz być) :roll: :?: :!: :cry: (ilość kabli się zgadza = 3)

2) czy w przypadku tych bezmodułowych wentylatorów (o których się naczytałem że moduł który jest "przyklejony" do obudowy wentylatora i lubi się psuć) to ten moduł znajduje się gdzieś indziej, w sensie odseparowany od wentylatorów z modułem czy w ogóle go nie ma?

3) jak sprawdzić czy ten który zakupiłem do n47 bedzie prawidłowo działał z moim silnikiem? na pozostałych jego biegach etc.

4) czy jesli okazałoby się na końcu że mój silnik potrzebował wentylatora z modułem to ryzykuję uszkodzenia czegoś w samochodzie?


Wiem, że to skomplikowane (zorientowałem się :mad2: )


Chylę czoła z góry jeśli ktośc jest w stanie mi podpowiedzieć :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.