Skocz do zawartości

[X5 E53 LCI 3.0D] Problem z klimatyzacją


Eriu

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i Panie, temat taki..


Klimatyzacją się od razu się nie włącza. Sprawdzony czynnik klimatyzacji .. (Klima nabijana rok temu a jest idealnie tyle ile powinno być wg. naklejki która jest pod maską).

Ciśnienia są wręcz idealne, jak klima zacznie chłodzić to mierzyłem termometrem i temperatura schodzi do 8stopni. Zauważyłem ze samochód jak stoi w cieniu (chłodnym miejscu) to po włączeniu klimatyzacji klima działa od razu, jeżeli zaparkowany jest na słońcu i nagrzeje się w środku to klima się nie włącza .. ale podczas jazdy np po przejechaniu 10km na raz się włączy i chłodzi cały czas do puki się go nie zgasi i zaparkuje w słońcu, a czasami jest tak ze nie włączy się nawet po przejechaniu 15-20km tylko mu wcisnę gaz do dechy (podczas jazdy, nie na postoju) i na raz się włączy i chłodzi ..


Chce aby ktoś mi podpowiedział co to może być .. Obstawiam jakiś czujnik temperatury wewnątrz samochodu (gdzie takowy się znajduję ? w klimatroniku ? ) lub zawór rozprężny (ale nie miała by wpływu wtedy temperatura)


Może ktoś miał podobny przypadek w innym modelu BMW


Mam inpe ktorej jeszcze nigdy nie używałem (interface i płyta jeszcze nie wyciągnięta z pudełka xD) może ktoś podpowie jak inpą sprawdzić czujniki itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.