Skocz do zawartości

Wymiana skrzyni automatycznej


maniex2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


Posiadam BMW e87 (118d) 2009r (po liftowe) w automacie. Auto powoli zaczyna szarpać przy zmianie biegów (głównie gdy przerzuca z 2 na 3, no i najczęściej zdarza się to jak jest zimny). Rozmawiałem z mechanikiem zajmującym się automatami i rozmowa zaczęła się od tego, że proponuje wymianę oleju (choć ta była zrobiona 20 tyś. km temu), a jak to nie pomoże to "szykuj się Pan na wydatek w tysiącach". No i tu pytanie do Was. Czy ktoś zamiast naprawiać, wymieniał skrzynię? Wbrew pozorom te skrzynie z tego co widzę to są całkiem w rozsądnych cenach (za 2k można już kupić z gwarancją rozruchową). Czy ktoś wie czy skrzynia w tych autach jest programowana pod auto? czy można je wymienić przysłowiowe 1:1 ? Skrzynia to: GA6HP19Z

Będę wdzięczny za pewne informacje. Jest w ogóle sens myśleć o wymianie czy jednak wywalać te tyś na naprawę? :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A co miał ci powiedzieć mechanik od skrzyń? Wymieniajmy to zarobie, może pomoże. Podłączał kompa pod auto. Przejechaliście się chociaż. Zrób porządną diagnozę u kogoś kto ma programy pod BMW. Spisz kody jakie są zapisane w silnku i skrzyni. Skasuj błędy, przejedz się i przeskanuj jeszcze raz. Zobacz jakie błędy wróciły.

Skrzynia może nie chcieć poprawnie przerzucać, bo np silnik osłabł. Jak miałem nieszczelność w dolocie to mocno przeciàgał z 2 na 3.

Reasumujc skrzynie zawsze zdąrzysz wymienić, tylko ja wolałbym być 100 procent pewny. A że mamy mechaników jakich mamy to diagnozować trzeba samemu i ewentualnie zlecać wymiane. To są w sumie wymieniacze. Chyba że dogodasz się z wymieniaczem, że on płaci jak to nie będzie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupisz z gwarancja rozruchowa i co, a jak za miesiąc się rozleci t będzie lipa. Miałem ten sam dylemat w e60 lci używka 2 tys. do tego olej filtr przełożenie i 3500 zł by się uzbierało. Zdecydowałem się na naprawę skrzyni w firmie samco zapłaciłem 5200 zł i jest gites i gwarancja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowiedź.

Tak, podpiął go, ale że było kilka różnych błędów więc wyczyścił je i powiedział żeby zobaczyć co się będzie działo teraz. Niestety to nie pomogło. Był jakiś ponoć błąd którego nie mogł skasować. Tyle że koleś tylko od automatów to wysłał mnie gdzie indziej. Inny szpeco sprawdził, że ktoś chyba aktualizował soft bo on widzi, że to błąd Start/Stop a ja tego nie mam (nie ma nawet kabli). Wiec być może ktoś wcześniej coś grzebał przy sofcie i wgrał nie do końca zgrany do auta.

Idąc za Waszą radą dostałem namiar na chłopaków którzy "są dobrzy" (salony mają im czasem ponoć podstawiać auta jak nie mogą sobie poradzić) w kontekście komputera BMW, także podjadę i niech sprawdzą co z tymi błędami (czy są a jak są to jakie i czy mają one wpływ na skrzynię).

Dam znać jaki finał.


A może lepiej sprzedać i zdjąć problem z siebie :wink: :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Po prostu podjedź do kogoś kumatego, a nie papudraka. Ja niestety do najbliższego serwisanta któremu ufam mam 150km, dlatego nauczyłem się wszystko robić sam. Odpowiednia diagnoza i w zależności od trudności i potrzebnych narzędzi, robię sam lub daje do kogoś kto może sobie poradzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.