Skocz do zawartości

Automaty w E87


rvvv

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, powoli przymierzam się do kupna nowego auta i właśnie E87 pojawiło się jako jedna z opcji. Samochód do miasta więc tylko wersja benzynowa z automatem wchodzi w grę. I właśnie o ten automat chciałem się zapytać, czy jest to skrzynia godna polecenia? Nie psuje się? Jak z jej awaryjnością?


Pozdrawiam


Ps. czy w każdym benzyniaku jest montowany jeden ten sam automat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automat z reguły jest bezobsługową jednostką w każdym normalnym aucie , na pewno mniej obsługową od manuala co nie oznacza że jest prostsza :)

 

Tak ogólnie to też tyle wiem. Liczę bardziej na jakieś konkretne informacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Bardzo dobra i szybka skrzynia zf GA6HP19Z, nie masz czego się obawiać, serwisowana przetrwa długą eksploatację. Przy każdej praktycznie wersji silnikowej jest inny numer części, ale symbol skrzyni ten sam, nie wiem czym się różnią.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ogólnie w benzynie może być trudno znaleźć..

 

Fakt, jak wstępnie przeglądałem sobie ogłoszenia to mało jest benzyniaków w automacie w porównaniu do diesli. Z czego to wynika? Mało takich wersji wyprodukowali czy jest jakiś inny powód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mało jest ogólnie benzyn, a co dopiro w automacie. Według mnie te lata to był bum na diesle. Dopiero od afery VW benzyny wróciły do łask i diesle stały się fuj. Poza tym coraz częsciej słyszy się o zakaz wjazdu do miast itp. Jak chcesz benzynę to po prostu nowszą musisz szukać lub anglika. Po moim mieście pełno anglików na polskich blachach jeździ. Tam jest więcej benzyn w automacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.