Skocz do zawartości

Koła zimowe BMW F01


dezz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam


posiadam BMW F01 740D XDRIVE.


Pomimo, że mamy środek sezonu letniego oglądam się za felgami z oponami zimowymi.


Z tabliczki,która jest poniżej wynika, że 18 cali mogą być 4 takie same a 19 cali mieszane.


Czy jest opcja żeby zamontował cztery takie same 19 cali ? czy jednak zostać przy mieszanych ?


https://zapodaj.net/5a597e2286798.jpg.html


Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz opony zimowe są jedne z tańszych na rynku więc to że się rozglądasz za zimówkami jest normalne:) Jak wspomina kolega nie kombinuj i zakładaj jak fabryka dała.


Jeżeli chodzi o 19 cali to mogę polecić:

- nokian wr a4, winter sport 5 SUV (premium)

- hs001 suv, winguard sport 2 (średnia)

- z klasy ekonomicznej (nic)

Pełna lista R19 na zimę tutaj


Jeżeli chodzi o osiemnastki to:

- Hankook evo2 w320, michelin pa4 (premium)

- fulda hp2, kleber hp3 (średnia)

- barum polaris 3/5 (ekonomiczna)

Pełna lista R18 na zimę tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz opony zimowe są jedne z tańszych na rynku więc to że się rozglądasz za zimówkami jest normalne:) Jak wspomina kolega nie kombinuj i zakładaj jak fabryka dała.


Jeżeli chodzi o 19 cali to mogę polecić:

- nokian wr a4, winter sport 5 SUV (premium)

- hs001 suv, winguard sport 2 (średnia)

- z klasy ekonomicznej (nic)

Pełna lista R19 na zimę tutaj


Jeżeli chodzi o osiemnastki to:

- Hankook evo2 w320, michelin pa4 (premium)

- fulda hp2, kleber hp3 (średnia)

- barum polaris 3/5 (ekonomiczna)

Pełna lista R18 na zimę tutaj

 

Mogę polecić z pełną świadomością Hankook W320 EVO2 ale z indeksem prędkości "W".

Będziesz mega zadowolony, zakupiłem 20 cali na zimę i są o niebo lepsze od:

- Michelin PA4, które uważam za porażki niewarte swej ceny

- Pirelli SottoZero, które są w ogóle nieporozumieniem


Hankooki W320 są ciche i naprawdę spełniającą swoją rolę. Rzadko kiedy załączył mi się ABS czy DSC.

Są też niedrogie ale to tylko ze względu na słaby marketing firmy.


Nokian serii WR również mogę Ci polecić jako zimówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony zimowe 19 cali na pewno będą kosztowały trochę więcej niż zimowe 18, poza tym na korzyść tych drugich przemawia też fakt zazwyczaj wyższego profilu opony co akurat w przypadku opon zimowych ma duże znaczenie jeżeli chodzi zarówno o komfort jak i o ochronę felg i zawieszenia. Zimą zazwyczaj poruszamy się większymi prędkościami więc chyba jednak zdecydował bym się na zimę na 18 calowe opony (przód i tył).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
No szczęśliwie nie z większymi :wink: . Ja już montowałem różne opony, różnych marek i co do zasady to się wszystkie sprawdzały. Jeden warunek. To musi być nowa opona. Szczególnie jak lubisz depnąć. Ostatnie opony kupowałem tutaj: opony letnie, ale tego jest teraz od groma. Są porównywarki, opinie jakieś, można coś naprawdę wybrać. Natomiast zwracaj uwagę, żeby Ci nie wciskali czegoś co ma na Twoje potrzeby np za niski indeks prędkości. Potem są jaja. A co do marki to już zależy od zasobności portfela. Nie trzeba się od razu rzucać na Pirelli. Jeździłem na Kormoranach i Dębicach i też były spoko. A jak się kontroluje ciśnienie w kołach to i na dłużej starczą, bo się nie eksploatuje tak opona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.