Skocz do zawartości

BMW X1 E84 - jakie koła na lato?


kahun23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkim, nowy jestem, mam nadzieje że piszę w dobrym dziale. proszę o wyrozumiałość.

Mam pytanie o koła, opony, felgi do x1 e84 xdrive, a mianowicie czy jest odczuwalna różnica w komforcie jazdy pomiędzy kołami 225/50 R17 , a 225/45 R18 ?? (bo chyba takie mają być do ww. auta)

Noszę się z zamiarem kupna i nie wiem które wybrać.

dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

1. Producent podaje różne opcje do 17,18 a nawet 19. do wielkości felg podane są odpowiednie szerokości opon. i tak na przykład możliwa jest opcja różnych szerokości felg (8Jx18 przód i 9Jx18) na tył i przód (i co za tym idzie różne opony) do xdrive'a, natomiast spotkałem się z opiniami że różne szerokości mogą stanowić problem w przypadku ww. xdrive'a...chyba że coś źle zrozumiałem.

2. Mi chodzi też o subiektywne odczucia dotyczące komfortu jazdy. czy na 18 jest mniej komfortowo niż na 17?? czy nie jest to za bardzo odczuwalne?

dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi też o subiektywne odczucia dotyczące komfortu jazdy. czy na 18 jest mniej komfortowo niż na 17?? czy nie jest to za bardzo odczuwalne?

dziękuję

 

Przy sprawnym zawieszeniu nie odczujesz różnicy jednego cala, wierz mi na słowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie mieć odmienne zdanie, autko mniejsze wprawdzie od F25, ale tam jeden cal robi sporą różnicę. Może warto się zastanowić, ? Ja szybko wyleczyłem się z dużych kół na rzecz komfortu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Na pewno jednak odczujesz na komforcie. Niestety, na 17" nawet X1 jako nieduże auto, będzie wyglądać słabo. Decyzja tylko dla Ciebie. Albo komfort, albo prowadzenie. Ja w moim X3 LCI zrezygnowałem z 20" na rzecz 19" cali, (oba mieszane komplety M pakiet ), aby był komfort jako taki. W końcu to nie sportowe auto. Edytowane przez bart 328
Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jednak odczujesz na komforcie. Niestety, na 17" nawet X1 jako nieduże auto, będzie wyglądać słabo. Decyzja tylko dla Ciebie. Albo komfort, albo prowadzenie. Ja w moim X3 LCI zrezygnowałem z 20" na rzecz 19" cali, (mieszany komplet), aby był komfort jako taki. W końcu to nie sportowe auto.

 

Ej, daj spokój i nie pisz chłopakowi bzdur. Jeden cal różnicy z 17 na 18 nie będzie w ogóle odczuwalny.

Inna sprawa jakby chciał założyć 19 lub 20 wtedy sugerując się komfortem odradzałbym zdecydowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica tego cala jest odczuwalna ale można to poświęcić kosztem wyglądu.


Jeśli jeździsz na 18 cali i oponach RF a założysz 17 cali nie RF to zobaczysz jaka jest różnica w komforcie na korzyść tych drugich, kolosalna


kahun23 jeśli 225/45/18 to na zwykłych gumach, na RF jest zero komfortu, to auto jest o 40 mm podwyższone, ma służyć do tego żeby zjechać z asfaltu, wjechać na leśny dukt, mieć więcej komfortu niż w E90/91 na gorszych drogach, opona 18" na RF temu nie służy


bart328 mam inne zdanie, tak jak X3 wygląda normalnie na 18" tak samo 17" daje radę w X1. Na 20 cali w X3 to wóz drabiniasty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Na pewno jednak odczujesz na komforcie. Niestety, na 17" nawet X1 jako nieduże auto, będzie wyglądać słabo. Decyzja tylko dla Ciebie. Albo komfort, albo prowadzenie. Ja w moim X3 LCI zrezygnowałem z 20" na rzecz 19" cali, (mieszany komplet), aby był komfort jako taki. W końcu to nie sportowe auto.

 

Ej, daj spokój i nie pisz chłopakowi bzdur. Jeden cal różnicy z 17 na 18 nie będzie w ogóle odczuwalny.

Inna sprawa jakby chciał założyć 19 lub 20 wtedy sugerując się komfortem odradzałbym zdecydowanie.

BRERAS, niestety, nic na to nie poradzę, że nie odczuwasz różnicy... :duh: Każdy czuje auto inaczej. Może kolega gdzieś będzie miał możliwość przejechać się autem na 18". Zresztą dla niego może być zupełnie inaczej postrzegany szeroko pojęty komfort jazdy, czy to na 18", czy 17"...

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam co napisał rafusa, ja pozbyłem się 17" RF na rzecz zwykłych. X3 ma większy balon więc nie można porównywać X1 bo tam nawet na 18" RF jest innaczej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Metti, a jakiego zestawu naprawczego używasz? Run flat daje komfort, że nie martwisz się o przebicie koła w trasie, w nocy jadąc z dziećmi itp. dlatego ja używam zawsze i lato i zimą RF , dodatkowo dla świętego spokoju z xdrive, z homologacją BMW, gwiazdką, pomimo tego, że też odczuwam ich twardość w porównaniu do zwykłej opony.
Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
witam niedawno kupiłem x1 i były tam załoznoe zimówki 245/40r18 run flat aktualnie chce kupic , 225/45/18 XL GOODYEAR EFFICIENTGRIP czy to dobre rozwiazanie miałem kiedys te w passacie i były badzo komfortowe i ciche mam pytanie odnosnie indeksy xl wzmacniane czy musza byc wzmacniane ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Witam wszystkich. Niedawno zakupiłem x1. W komplecie był komplet kół 18' z tym że to model spoke 193 który był dedykowany do e90. Zastanawiam się czy jest sens je zakładać? Podobno musiałbym wstawić dystanse a nie wiem czy chce się bawić w takie zabiegi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Spoke 193 wystaw na olx, a kup dedykowane do x1. Dołożysz do całej operacji kilkaset złotych, ale będzie jak z katalogu :wink: Felgi, które masz, są fajne, ale nie do x1. Ja mam 323 18" i już nie mogę doczekać się, żeby zmienić kółka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.