Skocz do zawartości

E60 525d - Zawiesza się idrive


CubeBMW

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć


Mam problem od kilku dni w ciepłe dni 15+ ciągle zacina mi się idrive radio nie działa a wyświetlacz ciągle miga kompletnie zero reakcji.


Gdy temperatura na zewnątrz sapnie poniżej 15 wszystko działa prawidłowo.


Dostałem się do modułu bluetooth w bagażniku odpiąłem wszystkie kable i dalej to samo nic nie pomaga rozumiem że ten moduł się przegrzewa i dlatego nic nie działa ? Na puszce pisze E60 ECE.


Jak to naprawić ewentualnie proszę o namiary gdzie to wysłać żeby ktoś to naprawił.


Wyczytałem tu na forum że używanych nie warto kupować bo 90% to uszkodzone tylko jak coś to wysyłać do naprawy tylko gdzie może ktoś polecić ? Chyba że wina leży gdzieś indziej proszę o pomoc.


- Jak na filmiku przy ej puszce grzebałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK poczytałem troszkę i wychodzi że CCC lub MULF padło. Proszę mi powiedzieć jak to odróżnić co nie działa. Dzwoniłem CCC naprawa wyniesie 1000zł mogę wysłać tylko muszę być na 100% pewny ze to to a nie coś innego.


Dokładnie co się dzieje : Przy uruchamianiu pojawia się napis BMW i reset i tak ciągle nic nie działa zero reakcji. Jak jest chłodno na zewnątrz radio działa ale tylko przy pierwszym uruchomianiu gdy wyłączę silnik i znów odpalę BMW i reset. Czujniki parkowania i pasy dają dźwięk na chwile jak załapie. Mam wersję Professional.


Dodam odłączanie akumulatora nic nie dało, reset radia też (trzy przyciski na raz).


Moduł MULF sprawdzałem odłączyłem wszystkie kable dalej to samo BMW i reset.


Pytanie jest takie czy to CCC bo nie chce wydać 1000zł na darmo jak to coś innego. Jak myślicie dać do naprawy CCC i to pomoże ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli rozumiem mam załatwić pętle światłowodu i zamontować ja w miejsce tej co mam teraz (zielony przewód) ja podziała to moduł bluetooth padł jeżeli nie pomoże to CCC.


Tylko gdzie to zamówić ? https://allegro.pl/petla-swiatlowod-most-meski-audi-mercedes-vw-bmw-i7004122535.html będzie pasować ? Męski żeński nie wiem o co chodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie:

Problemem nie jest moduł mom ani bluetooth.

W innym temacie był poruszony ten problem i jeden gość znalazł na zagranicznym forum opis jak zreperować usterkę we własnym zakresie.

Naprawa sprowadza się do podgrzania dwóch kości w układzie scalonym ccc.

W tym celu należy wyciągnąć całe ccc (radio) „opis znajdziecie na You tube”

Po wyciągnięciu odkręcamy dolną pokrywę na kilku małych torxach lokalizujemy ww. Dwie kości (dwa największe czarne kwadraty) i rozgrzewamy je. Na forum zagranicznym gość użył hot aira, dającego temperaturę 400 stopni. Ja takiej zabawki nie miałem, więc użyłem to tego celu zwykłej suszarki do włosów.

Podgrzewalem każdy z elementów przez Ok 2 minuty. Były rozgrzane tak, że aż parzyły.

Następnie odczekałem do ostygnięcia, skręciłem wszystko w analogiczny sposób i problem nie powrócił.

Na forum czasem w tego typu tematach ogłasza się gosc z firmy, która się tym zajmuje. Z tego co wiem to za naprawę biorą kilkaset złotych. Ja nie zapłaciłem nic.

Pozdrawiam



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę ale serio trzeba podgrzewać kości w CCC ? :D Suszare mam ale nie jestem pewien czy to nie proszenie się o kłopoty jeszcze gorzej będzie. Ogólnie co taki zabieg podgrzewania daje to już bardziej coś zlutować czy coś ale podgrzewać po co ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.dobreprogramy.pl/michq/Opalarka-na-zimne-luty,52394.html


Poczytałem trochę na temat ogrzewania tego typu i faktycznie moja naprawa jest mocno kontrowersyjna i zapewne nie podziała to dlugo lecz to co zrobiłem pomogło mi trochę w zrozumieniu tego problemu.

Zanim przystąpiłem do weryfikacji uszkodzeń to oczywiście byłem przez dosłownie kilka dni Zaczytany na wszystkich możliwych forach internetowych. Gdy moja uwaga została skierowana na tzw „zimne luty” zadzwoniłem do dwóch „firm” zajmujących się naprawą MMI i Idrive, nawet sobie nie wyobrażacie jakie było moje zaskoczenie gdy dowiedziałem się o jakich kwotach rozmawiamy. Mianowicie za sprawdzenie tych pieprznych zimnych lutów i ich „wyeliminowanie” krzyczą sobie od 500 do 700 zł. Gwarancja 6 miesięcy mnie nie przekonuje.

Nawet jeśli za tydzień CcC znów przestanie działać to warto znaleźć zwykłego elektronika, który zrobi jak to za polowe ceny „w najgorszym wypadku”




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok sprawa wygląda tak w poniedziałek samochód trafi do elektromechanika ma sprawdzić wszystkie przewody itd. zobaczymy jak nie pomoże czekam do jesieni jak będzie chłodno :D a tak serio właśnie cena 1000zł za 2-3godz. pracy bo tak mi powiedziała firma ze jak podjadę na miejscu mi zrobią bylem w szoku aż 1000zł za co właściwie nie wiem ? 500zł bym się nawet nie zastanawiał tylko bym wysłał w ciemno noo nieciekawe jest dam znać jak coś mi pomogą w następnym tygodniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Problem rozwiązany CCC uszkodzone coś w środku się przegrzało wysłałem do naprawy teraz chodzi wszystko elegancko.


Gdyby ktoś miał podobne objawy to trzeba wysłać do naprawy 750zł+ pół roku gwarancji.


filmik jak wymontować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.