Skocz do zawartości

[E81] 118i 2007 - Plyn chlodniczy, a raczej jego brak


pesti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich i rade prosze.

Troche przez przypadek stalem sie posiadaczem 118i (2007, 2.0, 143KM), tak to czasem bywa. Na dzien dobry powital mnie niski stan plynu chlodniczego, zatem doraznie wlalem 3 litry zielonego Prestine (wyszlo do pelna), aby dojechac 15km do domu. Po dojechaniu w zbiorniku znowu bylo pusto, po tym, jak sie plyn w systemie rozprowadzil. No i teraz probuje dojsc jak to jest mozliwe, ze caly plyn chlodniczy wyparowal?? Spod auta nic nie kapie, ani na zimno, ani po rozgrzaniu, nie mam zadnegu punktu zaczepienia co moze byc przyczyna (na autach znam sie tyle o ile, ale na BMW wcale).


Zanim wybiore sie na jakis serwis musze tam czegos dolac. Czy ma to byc plyn do pelna, czy woda, bo tez tak wyczytalem? Z gory dziekuje za jakiekolwiek rady.


Auto ma spory przebieg (243 tysie), ale bylo regularnie serwisowane w salonie BMW przez pierwszego wlasciciela. Poza tym auto jest calkiem zadbane, niezardzewiale, silnik chodzi przyjemnie (brak lpg), z dokumentow wynika, ze przy okolo 160tys. mial zrobiony rozrzad. O oleju jeszcze nie zdazylem przeczytac, bo wszystko stalo sie nagle, ale czy tam wchodzi 5w30 wedlug instrukcji?

[2008 325d LCI E90]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie jest uszczelka pod glowica, bo nie ma masla pod korkiem ani rury od chlodnicy nie twardnieja.


Dolalem destylki do pelna i poki co jest ok, bede sprawdzac na biezaco, czy, i ewentualnie w jakim tempie ubywa. Jezdze z wlaczonym menu serwisowym i temperatura waha sie miedzy 80-95 stopni. Czy tak ma byc?

[2008 325d LCI E90]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Temperatura zbyt niska, otwarcie termostatu jest przy 102 stopniach, spadek przy dużym obciążeniu na trasie jest normalny, ale Ty pewnie w obecnej sytuacji jeździsz delikatnie, więc wygląda jakby za wcześnie otwierał się. Taki ubytek płynu jest trudno do niezauważenia, musi być coś widać, zdejmij osłony i sprawdzaj na zimnym oraz w trakcie nagrzewania.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest bardzo prawdopodobne, ze auto stalo nieuzywane przez kilka tygodni, a moze nawet miesiecy.

Nie skojarzylem tego wczesniej, ale wokol korka z kazdej strony sa wysuszone biale resztki jakiegos plynu. Tak, jakby ktos odkrecil korek na nagrzanym silniku. Nie wiem ile tego plynu wystrzelilo, ale na 100% strzal nastapil spod korka plynu chlodniczego, co do pewnego stopnia tlumaczy jego ubytek. Jako ze dodalem 2litry wody i 3 litry Prestone (to bylo jedyne co udalo mi sie kupic), zakladam ze w ukladzie zostaly niecale 3 litry poprzedniego chlodziwa. Poki co jezdze i sprawdzam, czy nie ubywa. Na razie nie ubywa. Dzieki.


Czy w tym modelu nie ma zbiornika na plyn wspomagania kierownicy???

[2008 325d LCI E90]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie jest uszczelka pod glowica, bo nie ma masla pod korkiem ani rury od chlodnicy nie twardnieja.

Dolalem destylki do pelna i poki co jest ok, bede sprawdzac na biezaco, czy, i ewentualnie w jakim tempie ubywa. Jezdze z wlaczonym menu serwisowym i temperatura waha sie miedzy 80-95 stopni. Czy tak ma byc?

Niestety nie potrafię Ci pomóc w głównym temacie, ale skorzystam z okazji i zapytam: co i jak należy ustawić aby na stałe pokazywała się temperatura silnika ? Mam Navi z ekranem i Idriv'em

Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Na stałe nie ma takiej opcji.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym aucie wisza dwie akcje serwisowe (kabel od aku i cos z rozrzadem). BMW jest takie mile, ze przy okazji robia kompleksowe sprawdzenie auta i daja ci filmik, na ktorym pan mrchanik mowi co jest do zrobienia. Wszystko za darmo.
[2008 325d LCI E90]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.