Skocz do zawartości

[E60] VIN: WBANJ51050B404279 Warszawa - Wyjątkowa tania?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

W ogłoszeniu bezwypadkowa, pierwszy właściciel, przebieg 199 tys. km, cena 17.5oo zł, rocznik 2005.

Potem, że cena plus 2000 zł, że przegląd był przy 230 tys.km, że rok produkcji 2004, a model 2005...

Sporo tego...


A w rzeczywistości tanie (pamiętaj - akcyza 18,6%), WŁOSKIE, ubogie BMW 525d z pierwszej połowy 2004...

Znasz stereotypy o Włochach? No właśnie...

Dobrze radzę - dowiedz się jakie są wskazania drogomierza u sprzedawcy, potem zweryfikuj przebieg...

I załatw zdjęcia otwartej komory silnikowej.


Rozkodowany VIN: WBANJ51050B404279

Type code: NJ51

Model: 525D (EUR)

E-F-R series: E61

Series: 5

Type: TOUR

Steering: LL

Doors: 5

Engine: M57/TU

Displacement: 2.50

Power: 130 (177 hp)

Drive: HECK

Transmission: MECH

Paint code: 317 - ORIENTBLAU METALLIC

Upholstery code: ABAD - STOFF EDWARD/GRA

Prod.date: 2004-05-13

S1CA SELECTION COP RELEVANT VEHICLES

S8SA Navigation access request,country-spec.

S8SP Control unit COP

S216 HYDRO STEERING-SERVOTRONIC

S354 Green windscreen, green shade band

S431 Interior rear-view mirror with auto dip

S441 Smoker package

S502 Headlight cleaning system

S522 Xenon Light

S534 Automatic air conditioning

S540 Cruise control

S548 Kilometre speedo

S563 Light package

S588 BMW LA wheel, star spoke 115

S694 Provisions for BMW 6 CD changer

S698 Area-Code 2 for DVD

S785 White direction indicator lights

S855 Language version, Italian

S863 Dealer List Europe

S884 Operating instructions, Italian

S915 Omission of outer-skin preservation

S928 Tyre control

SAAB ready for take off.

codzienność:
- fajna Octavia Elegance Combi 2.0 TDI+ Sportline (DE)
- dobry Touran 2.0 TDI+ CUP (F)
- praktyczne Caddy 2.0 TDI+ Edition35 (F)
czas wolny:
- nerwowe  BMW M140i 340KM RWD shadow finale edition (PL)
weekendy:
- przyjazny Lexus GS-F Sport 477KM (PL)
zabawki:
- zaskakujący SAAB 9-5 Aero 2.3T manual MY2001 MapTun Stage3 (L)

plany:
- ostre BMW M8 Competition Coupé (PL)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znasz stereotypy o Włochach? No właśnie...

 

Jeżeli na serio, to ja znam kilka stereotypów na temat właścicieli beemek. A tak na serio. Może zamiast stereotypów, podasz jakieś FAKTY skoro zdecydowałeś się wypowiedzieć w tym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakty są takie, że od włochów nie kupuje się samochodów, motorów a nawet skuterów ... chyba, że zabytkowe do remontu.

Poza oczywistym ( jak traktują pojazdy ) uniknie się druciarstwa gorszego niż w PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest fakt, tylko Twoja opinia na temat jak Włosi dbają o auta. Fakty to coś co można obiektywnie stwierdzić: historia serwisową, wypadkowa, niezgodność z vin, zauważone uszkodzenia. Ale te wywody chyba nie interesują zainteresowanego autem. Pozdrawiam serdecznie. Edytowane przez begoodmikey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. To jest fakt i wiedzą o tym wszyscy świadomi użytkownicy samochodów/motorów - przekonali się po wielokroć na samochodach/motorach swoich lub kolegów/znajomych.

Nie będę wskazywał przykładów, których jest mnóstwo a które da się stwierdzić i potwierdzić.

Powinno zainteresować potencjalnego kupującego bo może się nieźle władować na minę.

Do tego włosi to wyjątkowi druciarze bijący na głowę druciarzy w PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo można wskazać setki jak nie tysiące przypadków gdzie na minę wpadły osoby kupujące od francuzów/niemców/belgów czy szwajcarów ... to co piszesz jest powielaniem steretypów i nie nie ma sensu, przecież każdy samochód przed zakupem mona sprawdzić... pod kątem przebiegu, stanu, vinu czy druciarstwa, nie pasuje ? to sie nie kupuje i tyle.. gdyby każdy wierzył w takie historie, to nitk z okolic gniezna nigdy nie sprzedałby swojego samochodu, bo przecież tam sami krętacze i cofacze liczników ... nie powielaj stereotypów tylko pisz kolego merytorycznie na temat danego egzemplarza, a jeżli nie masz nic konstruktywnego i merytorycznego do napisania to ugryź się w język i nie nabijaj sobie postów, bo Twoja opinia jak stwierdzili koledzy powyżej (x którymi się zgadzam) jest bezsensu, tyle ode mnie, pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum jest od tego, żeby wyrażać opinię co właśnie uczyniłem.

Jakie są samochodu z Francji, Belgii czy Szwajcarii każdy wie.

Z Niemiec ? Spoko, ale w średnich cenach z mobile albo autoscout

Co innego jak przywiezie sobie sam z jakiegokolwiek kraju, kupi nowy albo potwierdzi że żaden element nie był lakierowany ani demontowany

Choć z drugiej strony znów wspomniani włosi ... i ich przeciągane serwisy olejowe.


Oczywiście można godzić się na gorszy stan, większy przebieg, jakiś wypadek/stłuczka kosztem ceny, to normalne ale niech tak też wygląda ogłoszenie - wtedy jednak nikt się nie zainteresuje w PL a szybciej sprzeda się za pośrednictwem Mobile/AS


Co do zagłębia szrotów - piałem wcześniej o świadomych użytkownikach a nie typowych jankach.

Janki kupujące z jakiegokolwiek zagłębia czy jakiegokolwiek handlarzyny chcą dać wcisnąć kit, wierzyć w bajkę - ma być tanio.


Wiele razy w tym dziale po udowodnieniu skręcania o 100 tysi czy nawet 10, pytający nie tracił zainteresowania - a to jednak o czymś świadczy.


Polacy w znakomitej większości dają się nabrać na kiełbasy wyborcze, wonga, bociany, garnki, opony wożone w kontenerach których żaden inny europejczyk wrogowi by nie założył i sami pchają się w ręce handlarzy to jak ci handlarze mają nie mieć klientów.

Może za 2 pokolenia to się zmieni.

 

Tak. A auta z Niemiec to same perełki i cukiereczki, natomiast Polacy to sami złodzieje.

Jak ja kocham stereotypy.

 

Sami nie, ale w większości - alimentów nie płacą, długów nie oddają, oszukują się wzajemnie a jak się pali to uciekają za granicę szarpać zasiłki i robić nam słaby PR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Fakty są takie, że od włochów nie kupuje się samochodów, motorów a nawet skuterów ... chyba, że zabytkowe do remontu.

Poza oczywistym ( jak traktują pojazdy ) uniknie się druciarstwa gorszego niż w PL

Nie ważne od kogo kupisz, ważne czy sprawdzisz.

Paradoksalnie moja najlepsza E60 był z Francji a moje najlepsze E53 z Włoch :) Najgorsze jakie maiłem F10 pochodziło z Polskiego salonu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego nie jesteś w stanie sprawdzić.

Zbyt ogólnikowe stwierdzenie o e60 i e53 oraz ASO PL


Czy jechałeś sam, czy pod zamówienie czy od handlarza który nawet ori dywaniki wyciągnie przed sprzedażą, jaka cena w porównaniu do cen ogłoszeń w PL etc

Przecież handlarz biorący w ciemno nie dość że musi zarobić to szybko sprzedać żeby kasy nie mrozić - czym skusi jak nie ceną


Co do zakupionej w ASO ... nie napisałeś czy kupiona jeszcze na 5 letniej gwarancji, kto jeździł, gdzie jeździł, czy olej wymieniał co 30 czy do 15 itp

Nie mam dobrego zdania na temat aso w PL, po tym jak zrobili mi naprawę blacharską to rdza wyszła w tym miejscu po 2 latach ... co mi po ich certyfikacie i samochodzie zastępczym jak poprawiać trzeba, choć nie tylko to bo z wiedzą też u nich różnie bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdurne stereotypy. Miałem dwa auta z Włoch, łącznie przez 7 lat, przejechałem nimi w sumie 90.000 km i z każdego byłem bardzo zadowolony. Wystarczy dobrze sprawdzić przed zakupem. Wcześniej sprawdzałem jedną perełkę z Niemiec, która okazała się trupem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Wszystkiego nie jesteś w stanie sprawdzić.

Zbyt ogólnikowe stwierdzenie o e60 i e53 oraz ASO PL


Czy jechałeś sam, czy pod zamówienie czy od handlarza który nawet ori dywaniki wyciągnie przed sprzedażą, jaka cena w porównaniu do cen ogłoszeń w PL etc

Przecież handlarz biorący w ciemno nie dość że musi zarobić to szybko sprzedać żeby kasy nie mrozić - czym skusi jak nie ceną


Co do zakupionej w ASO ... nie napisałeś czy kupiona jeszcze na 5 letniej gwarancji, kto jeździł, gdzie jeździł, czy olej wymieniał co 30 czy do 15 itp

Nie mam dobrego zdania na temat aso w PL, po tym jak zrobili mi naprawę blacharską to rdza wyszła w tym miejscu po 2 latach ... co mi po ich certyfikacie i samochodzie zastępczym jak poprawiać trzeba, choć nie tylko to bo z wiedzą też u nich różnie bywa.

 

Pewnie że nie wszystko sprawdziłem :) Nie zmienia to faktu ,że najlepsze auta zdarzały mi się z Włoch i Francji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego się nie da - m.in. nie włożysz głowy do silnika żeby sprawdzić czy olej wymieniał co 30 czy 15 tyś.


Najlepsze dla ciebie z włoch i francji ... nie znam twoich wymagać odnośnie wyposażenia, przebiegu, wypadkowości i mocy.

Zbyt ogólnikowe.


Pewnie gołe 520d w ideale wyrwiesz wszędzie, nawet gołe w PL po polaku zmieniającym olej w PL warunkach co 30k

Wyrwij ciekawe 535d LCI czy nawet 530d i jak szukałem 7 i 8 lat temu e46 330d LCI MT... to już problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Kupuję tylko bezwypadkowe, silniki wybieram różne, nie nastawiam się twardo.Nie pisałem że jestem fanem auta z Francji czy Włoch, za to jestem fanem aut z dobrym stanie i z jasną historią.Nie ważne, DE,Austria,Holandia czy Francja...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to proszę Państwa, moje wrażenia z oglądania:


1. "Baterię w kluczykach wyczerpane, więc niech Pan otwiera drzwi z kluczyka." - centralny nie odpowiada na żaden pilot

2. Silnik zarzygany olejem, z przodu, z boków i od strony skrzyni.

http://i63.tinypic.com/2d8jcb7.jpg

http://i63.tinypic.com/nd8ns5.jpg

http://i66.tinypic.com/e9g6tt.jpg

3. Pracuje równo…?


4. Para z wydechu na zimnym... Dla mnie to rzadkość w dyszlu



5. Tapicerka uwalona z każdej strony, wnętrze umęczone jakby ktoś mieszkał w aucie. Plastiki obdrapane, ale z tego co kojarzę, to przed liftem szybko się niszczyły.

http://i66.tinypic.com/ddystt.jpg

http://i67.tinypic.com/30maa9k.jpg

http://i65.tinypic.com/j6tudl.jpg

http://i64.tinypic.com/23w5u37.jpg

http://i64.tinypic.com/2agot4m.jpg


5. Reszta osprzętu wydawała się być sprawna, ale nie jeździłem nią. Pierwsze wrażenie sprawiła takie, że nie chciało się w niej siedzieć.


Czy to jakaś typowa usterka z olejem koło skrzyni biegów? W sobotę oglądałem jeszcze jedną i w tym samym miejscu identycznie to wyglądało.


I proszę już nie dywagować o kraju pochodzenia, wolę czyste informacje techniczne :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Powiem inaczej.

Swoje poprzednie 330d 231KM E91 2008 RWD manual (podobny konstrukcyjnie silnik M57/T2) sprzedawałem z rzeczywistym PRZEBIEGIEM 217 tys. km.

Wszystko wyglądało i działo jak nowe.

Powtarzam - JAK NOWE.

Wnętrze trudno porównywać - nie chcę krzywdzić (no i różni ludzie są na tym świecie), ale mój silnik chodził bezszelestnie, był bez jednego śladu wypociny, tylko pył z drogi, a i osłona górna była jasno-srebrna i świeża.

Komora silnikowa pachniała nowością, a nie hutą... :|

SAAB ready for take off.

codzienność:
- fajna Octavia Elegance Combi 2.0 TDI+ Sportline (DE)
- dobry Touran 2.0 TDI+ CUP (F)
- praktyczne Caddy 2.0 TDI+ Edition35 (F)
czas wolny:
- nerwowe  BMW M140i 340KM RWD shadow finale edition (PL)
weekendy:
- przyjazny Lexus GS-F Sport 477KM (PL)
zabawki:
- zaskakujący SAAB 9-5 Aero 2.3T manual MY2001 MapTun Stage3 (L)

plany:
- ostre BMW M8 Competition Coupé (PL)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego, a czego się spodziewałeś po e60 za 17 tys od handlarza ? za ile on je kupił żeby na nim zarobić ? za 14 ?

 

Daj mi powód żeby nie podjechać i nie zobaczyć.... Z góry skreślić auto tylko dlatego że tania i w komisie? luzik. Od 'dołu' tabeli idę w górę aż trafię akceptowalny stan. BTW. Jak wyżej wspomniałem, jestem zainteresowany uwagami technicznymi, tzn. czy para na zimnym jest normalna oraz z czego może olej się lać od strony skrzyni. Tematowa sztuka dla mnie jest skreślona, ale taka informacja może być przydana przy kolejnych oględzinach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.