Skocz do zawartości

wymiana głośników przód e39


pusiu86

Rekomendowane odpowiedzi

tak trzeba zdjac boczki. naszczescie spinki w e39 sa dosyc mocne i nie powinienes nic polamac.

 

glosniki w e39 to 13 umieszczone w specjalnych kaftanach. jak juz bedziesz zmianiac glosniki i rozbierzesz drzwi to warto je wygluszyc.

 

pamietaj tylko o jednym w e39 sa montowane 13 i to bardzo plytkie 13. napewno wejda ci w te miejsca DLS'y albo HERTZ. to wiem na 100% maja 45mm glebokosci. slyszalem ze ktos bez przerabiania wpychal tam jeszcze infinity. wiec zanim kupisz przymierz czy glosnik pasuje.

 

 

pozdro

_______________________________________

http://img246.imageshack.us/img246/8982/podpisbkpyo6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sama wymiana glosnikow za wiele nie da.

oczywiscie dzwiek bedzie lepszy. kazdy glosnik jest lepszy od seryjnej nokii. ale przydaloby sie wzmocnic sygnal i zastosowac inny sterownik niz ten oryginalny.

no ale to juz powazniejsza zabawa czasowa i finansowa

_______________________________________

http://img246.imageshack.us/img246/8982/podpisbkpyo6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj bez problemu wsadziłem w przednie dzrzwi Infinity:)

 

zachęcające, jesli możesz to powiedz mniej więcej co po kroku robiłeś? bo ja wogole nie wiem jak te boczki zdemontować jakie srubki odkręcić co zdjąć, aby nic nie uszkodzić wogole jestem ciemny w tych sprawach :?

 

wielkie dzieki za pomoc w tej sprawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej odłączyć akumulator najpierw zeby przypadkiem poduchy nie odpaliły ,później wyjać zaślepke pod klamka tam jest śrubka którą należy odkręcić a reszta zabawy to delikatne wyciaganie boczkow z zaczepów ,najlepiej od góry do dołu.Na koncu pozostaje już tylko wykręcenie starych i wstawienie nowych głośników:) a róznica jest bardzo duża , co prawda efekt bedzie lepszy jak sie doda wzmacniacz ale to juz wiecej zabawy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne się pod temat.

Jak jest z tylnymi głośnikami w sedanie ?

To są okrągłe 13cm ?

 

 

są to 13 zgadza się też niedługo będe wymieniał :8)

 

a jeśli chodzi o przód to już wszystko pięknie buczy,(boczki elegancko zeszły) wstawiłem nowe infinity 5010cs no i jestem bardzo zadowolony. na tył planuje INFINITY PERFEKT 5.1 myśle że to już wystarczy...

 

wielkie dzięki dla beunique za pomoc na gg przy zdjęciu boczków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

dobry pomysl na tyl. tylko nie wiem czy tam znajdzie sie miejsce na tweetery.najbezpieczniej kupic glosniki dwudrozne jednoelementowe.

juz nie pamietam jak to wyglada poi zdjeciu polki i siatki.

aha. jak wyjmiesz stare glosniki i zanim zalozysz nowe warto wygluszyc michy pod glosniki, po co maja plastiki brzeczec :)

 

 

powodzenia!

i zapraszam czasem na

www.bmw-sport.pl :)

_______________________________________

http://img246.imageshack.us/img246/8982/podpisbkpyo6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tweetery myślałem wstawić w tyle dzrzwi jednak jest problem z podciągnięciem kabli, więc chyba wymyśle coś na tylnej pólce albo i jeszcze w innym miejscu... wszystko okaze sie w praniu. a z tym wygłuszeniem to wielka racja szkoda żeby dobre głośnik waliły o plastik, jeszcze musze dokupic maty i wygłuszyc dobrze przod

 

z czystym sumieniem moge polecic innym glosniki INFINITY dla mnie nie mają sobie rownych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

infinity chowaja sie przy alpine i nie ma sensu wsadzac jakich kolwiek glosnikow w plastikowa obudowe 0 efektu, jak juz cos to na tylna polke montujemy elipsy 6x9" 2 lub 3 drozne tylko trzeba wyciac blache i wygluszyc a dol glosnika ma wchodzic do bagaznika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

infinity chowaja sie przy alpine

słuchałem głośniki wszystkich znanych firm i najbardziej przypadły mi do gustu INFINITY, dla mnie ALPINE to nie ta klasa sprzetu słyszałem też głosy nie jednego znawcy i fachowca że INFINITY i JBL to najwyższa klasa głośników, ale każdy ma swoj gust... :?: jednak dla mnie wybor oczywisty jesli chodzi Tobie o tych w/w

 

 

jak juz cos to na tylna polke montujemy elipsy 6x9" 2 lub 3 drozne tylko trzeba wyciac blache

no ok ale ja nie chce rozpruć pół auta jest jeszcze za młode żeby aż tak kaleczyć, dla mnie z tyłu wystarczą 13 z serii INFINITY PERFEKT 5.1 dla mnie to i tak już wiele jeśli chodzi o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

infinity chowaja sie przy alpine

 

 

 

HAHA,porozmawiaj z jakim kolwiek specem od car-audio. kim kolwiek ktos sie tym zajmuje. odwiedz dowolne forum. to ci odpowiedza!

 

jesli alpine to tylko player czy to cd-mp3 czy dvd. ew. osobny procesor dzwieku. po glosniki najlepiej sie zglosic do innej firmy.

 

tak jak mowilem ja jestem za DLS do tego dobry wzmak xetec i wszystko gra czysto i pieknie. dls ma prestizowa serie na papierowej membranie i tweetery na jedwabnych kopulkach. zadna alpina tak nie zagra.

 

 

jesli chodzi o tyl. to jesli ma ciac auto to tak. ale do e39 zdecydowanie wystarcza coaxialne w seryjne miejsca.

a tak naprawde to fachowo zrobionym aucie uzywa sie tylko mocnego stereo + bass. :)

 

fotki i mini sciaga jak to wyglada u mnie:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=15121&sid=f242672ccf7f13290b94b466bab43981

_______________________________________

http://img246.imageshack.us/img246/8982/podpisbkpyo6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne się pod temat.

Jak jest z tylnymi głośnikami w sedanie ?

To są okrągłe 13cm ?

 

 

są to 13 zgadza się też niedługo będe wymieniał :8)

 

a jeśli chodzi o przód to już wszystko pięknie buczy,(boczki elegancko zeszły) wstawiłem nowe infinity 5010cs no i jestem bardzo zadowolony. na tył planuje INFINITY PERFEKT 5.1 myśle że to już wystarczy...

 

wielkie dzięki dla beunique za pomoc na gg przy zdjęciu boczków

 

Jaka jest maxymalna głębokość montażowa tylnych głośników w półce ?

Czy takie wejdą i czy to dobry wybór:

http://www.allegro.pl/item121406710_nowosc_jbl_gto_527_2ohm_wieksza_moc_od_dealera.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o tyl. to jesli ma ciac auto to tak. ale do e39 zdecydowanie wystarcza coaxialne w seryjne miejsca.

 

nie pisz ze jak wsadzisz glosniki do plastikowej zamknietej obudowy ktora ma moze ze 3L pojemnosci to bedzie lepiej gralo niz jaka kolwiek elipsa zamontowana w polce, co do alpine to watpie abys slyszal te glosniki http://www.alpine.com.pl/alpinecms/cms/details.php?p=323&details=1&sid=450111cdf9e27a1ed0734b0ebeeb79c5

wtedy by Ci kopara opadla

jesli chodzi o subwoofer to podstawa w systemie caraudio i alpine z wyzszej polki jak Type-X bije na glowe kazde infinity, syszalem jak gra infinity i alpine w profesjonalnych salonach caraudio w USA, zreszta mam u siebie subwoofer 2 cewkowy 1000RMS,elipsy, radio 9855R, wzmak cyfrowy 1000 RMS wszystko alpine, kondensator 4F to wiem jak to gra,

http://www.alpine.com.pl/alpinecms/cms/f1_start.php?sid=d0d2489a956381ccbbb05fae629c827a

sprobuj zrobic cos lepszego na infinty, Harman/Kardon to wypas ale nie seryjny tylko pod zamowienie, z seryjnych to polecam Rockford Fosgate http://www.rockfordfosgate.com/products/products.asp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masakra

próbowałem zdemontować tylną półkę i jestem wykończony ...

wyjąłem kanape, oparcie, wyjąłem 4 plastikowe bolce trzytmające z przodu półkę i to tyle

półka siedzi jak przyspawana

cały sie zasapałem nic z tego ! półks aż trzeszczy raz nawet strzeliło cos jak by pękło ale za Chiny Ludowe nie moge jej wytargać !

narazie odpuscilem, zmontowalem kanape z powrotem i odpuszczam :([/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do alpine to watpie abys slyszal te glosniki http://www.alpine.com.pl/alpinecms/cms/details.php?p=323&details=1&sid=450111cdf9e27a1ed0734b0ebeeb79c5

wtedy by Ci kopara opadla

 

ja słyszałem te głośniki kumpel niedawno kupił LEXUSA i tam był ten zestaw - po tygodniu wymienił na INFINITY PERFEKT 5.1 + jakieś rzeczy (sam nie wiem jakie, ale niezbyt kosztowne) i efekt jak dla mnie piorunujący i nieporównywalny. kumpel mowi ze nie uzyskał by takiego dzwięku z tych starych głośników :wink: , ale kazdy ma prawo wyboru jednak ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm mówisz , ze trzeba wyjąć boczki z lampkami ?

nie wygląda to tak zeby one trzymały półke, to właśnie półka na nie nachodzi ...

hm ... tylko jak sie wyciaga te boczki - one są na te białe plastikowe wciski ?

to nic ze polka zachodzi ale trzeba je wyjac pierwsze poprostu odciagasz z wyczuciem i wyskakuja a pozniej jak montujesz to wciskasz do konca az sie zatrzasna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm mówisz , ze trzeba wyjąć boczki z lampkami ?

nie wygląda to tak zeby one trzymały półke, to właśnie półka na nie nachodzi ...

hm ... tylko jak sie wyciaga te boczki - one są na te białe plastikowe wciski ?

to nic ze polka zachodzi ale trzeba je wyjac pierwsze poprostu odciagasz z wyczuciem i wyskakuja a pozniej jak montujesz to wciskasz do konca az sie zatrzasna

Potwierdzam ;)

Tak jest nieco śmiesznie zrobione (podobnie w E38), że trzeba najpierw boczki wyjąć, aby wyjąć półkę :)

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.